Bolīvijas prezidents joko par Ķīnas varenību

Apollo
0 komentāru

Bolīvijas prezidents Evo Moraless pirmdien pajokojis, sakot, ka Ķīna kļuvusi par tik ietekmīgu ekonomisko spēku, ka drīzumā varētu kolonizēt ASV.

Bolīvijas prezidents joko par Ķīnas varenību

Foto: Scanpix/Reuters

«Ķīna ir tika liela valsts, ka varu iedomāties, ka pēc neilga laika Savienotās Valstis būs Ķīnas kolonija,» preses konferencē Kočabambā pēc atgriešanās no vizītes Pekinā atzīmēja Moraless.

Prezidents paziņoja, ka vienojies ar savu Ķīnas kolēģi Hu Dzjiņtao par augsta līmeņa divpusējas komitejas izveidi. Plānots, ka komiteja pirmo reizi uz sanāksmi sanāks jau septembrī, lai veicinātu Bolīvijas bagāto litija resursu industrializāciju.

Ķīna ir «tik liela valsts, tik augsti attīstīta un industrializēta, ka tā ir nozīmīga Bolīvijai», viņš piebilda.

Tiek lēsts, ka Bolīvijā atrodas 70% no pasaules litija rezervēm. Litijs tiek izmantots bateriju ražošanai klēpjdatoriem, mobilajiem telefoniem un elektriskajām automašīnām.

Moraless vēlētos, lai Bolīvija attīstītu šādu bateriju ražošanu, bet, lai to izdarītu, nepieciešams līgums ar starptautisku partneri, kas sniegtu nepieciešamo kapitālu.

Pagājušajā gadā Moraless kādai Ķīnas kompānijai pasūtīja 300 miljonus dolāru (148 miljonus latu) vērta satelīta būvi, kas savu darbu, domājams, sāks 2013.gadā.

Lai cīnītos pret narkotiku kontrabandu, Bolīvija iegādājusies no Ķīnas arī sešas kaujas lidmašīnas 58 miljonu dolāru (29 miljonu latu) vērtībā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv