Bostonas slimnīcā strādājoša latviete: Gaidāma darba pilna nakts Attēlu galerija

Apollo
32 komentāri

Masačūsetsas galvenajā slimnīcā ievesti vismaz 20 cilvēki, kuri cietuši Bostonas maratona laikā notikušajos sprādzienos, sociālā tīklā «Facebook» raksta slimnīcā strādājošā Bostonas latviete, farmaceite Anita Bērziņa, piebilstot, ka gaidāma darba pilna nakts.

Kā aģentūrai LETA sacīja Bostonas trimdas latviešu luterāņu draudzes pārstāvis Marcis Voldiņš, Bostonā visa notikuma vieta ir norobežota, sprādzienu vietās darbojas policija, izmeklētāji un pirmās palīdzības vienības.

Bostonā apturēta daļa pilsētas sabiedriskā transporta. Masačūsetsas štata gubernators aicinājis cilvēkus bez vajadzības neiziet no mājām, kamēr situācija netiks kontrolēta pilnībā.

Voldiņa rīcībā nebija informācijas, vai maratonā piedalījušies latviešu tautības skrējēji.

Kā ziņots, pirmdienas pēcpusdienā pie Bostonas maratona finiša notikuši divi sprādzieni, kuros nogalināti vismaz divi cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši ievainojumus.

Abi sprādzieni notikuši ar dažu sekunžu intervālu ielas pretējās pusēs, no notikumu vietas vēsta televīzijas kanāla CNN žurnālists. Viens sprādziens noticis blakus sporta preču veikalam, bet otrs – pie skatītāju tribīnes. Sprādzieni notikuši plkst.14.45 (plkst.21.45 pēc Latvijas laika), vairāk nekā divas stundas pēc tam, kad pirmais no aptuveni 27 000 maratona dalībnieku bija šķērsojis finiša līniju. Kā liecina informācija Bostonas maratona mājaslapā, šī gada Bostonas maratonā piedalījies arī vismaz viens skrējējs no Latvijas.

Pēc notikušajām eksplozijām skrējiens tika apturēts. Līdz ar policiju uz notikuma vietu nosūtīta arī Masačūsetsas pavalsts nacionālās gvardes vienības.

Pagaidām nav zināms, vai notikušais ir terora akts, tomēr televīzijas kanāls NBC ziņo, ka Bostonā esot jau uzliets liels skaits spridzekļu. Citu spridzekļu atmīnēšanu CNN apstiprinājis arī kāds avots drošības dienestos.

Kas spridzekļus varētu būt uzstādījis patlaban nav zināms, jo nekādi draudi pirms maratona neesot saņemti.

Reaģējot uz Bostonā notikušajiem sprādzieniem, īpašus drošības pasākumus veikusi arī Ņujorkas policija, pastiprinot svarīgāko objektu apsardzi Manhetenā. Arī Vašingtonā un vairākās citās pilsētās tiek veikti pastiprināti drošības pasākumi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv