Brāļi Šici izcīna sudraba medaļu kamaniņu sportā Pozitīvi

Vankūveras olimpisko spēļu kamaniņu sporta divnieku sacensībās latvieši Andris Šics/Juris Šics izcīnīja sudraba godalgu.

Andris Šics & Juris Šics

Latvieši aizvadīja ļoti labu pirmo braucienu, kurā uzrādīja trešo labāko starta laiku un uz to brīdi uzstādīja jaunu trases rekordu, kuru vēlāk pārspēja tikai austrieši Andreass Lingers/Tomass Lingers, no kuriem Šici pēc pirmā brauciena atpalika par 0,088 sekundēm.

Otrajā braucienā Šici startēja kā pirmspēdējie uz spēja nosargāt otro vietu, divu braucienu summā apsteidzot bronzas medaļniekus, Vācijas duetu Patriku Laitneru/Aleksandru Rešu par 0,071 sekundi. Bet zelta medaļas nosargāja 2006. gada Turīnas olimpisko spēļu čempioni brāļi Lingeri, kuri arī otrajā braucienā bija pārliecinoši labākie. Latviešu duets no uzvarētājiem divu braucienu summā atpalika par 0,264 sekundēm.

Arī pirms četriem gadiem Turīnā Latvija kamaniņu sportā tika pie medaļas, kas bija pirmā godalga ziemas sporta veidos kopš neatkarības atgūšanas. Toreiz vīriešu sacensībās trešo vietu ieguva Mārtiņš Rubenis.

Ceturto vietu ieguva itālieši Kristiāns Oberštolcs/Patriks Grūbers, kuri pēc pirmā brauciena bija trešajā vietā. Viņi Laitneram/Rešam zaudēja tikai 0,072 sekundes, bet no Lingeriem atpalika par 0,407 sekundēm. Piekto vietu ieguva vācieši Andrē Floršics/ Torstens Vustlihs, bet sestajā vietā ierindojās amerikāņi Dens Džojs/Kristiāns Nikums.

Otrs Latvijas kamaniņu sporta divnieks Pēteris Kalniņš/Oskars Gudramovičs savās debijas olimpiskajās spēlēs ieguva gana augsto 12. vietu, kuru latviešu kamaniņu braucēji ieņēma arī pēc pirmā brauciena. Kalniņš/Gudramovičs zelta medaļu ieguvējiem divu braucienu summā zaudēja 1,290 sekundes.

Atgādinām, ka divnieku ekipāžas tāpat kā sievietes sacensības aizvada no junioru starta, taču divniekos uzvarētājs tiek noskaidrots divu braucienu summā, nevis četru, kā tas bija sieviešu un vīriešu sacensībās.