Brauns oficiāli paziņo par aiziešanu no «Mercedes» vadītāja posteņa

Apollo
1 komentārs

Par Pirmās formulas (F-1) komandas «Mercedes» vadītāja posteņa atstāšanu šodien oficiāli paziņoja plaši atzītais Ross Brauns, vēsta ārvalstu mediji.

Ross Brauns

Foto: AFP/Scanpix

Pēc Brauna aiziešanas komandu vadīs tās pašreizējie izpilddirektori Toto Volfs un Padijs Lavs, kā arī bez izpildvaras esošais prezidents un bijušais pasaules čempions Nikijs Lauda.

Pats Lauda iepriekš izteicās, ka dara visu iespējamo, lai Brauns pēc sezonas paliktu savā amatā, bet Brauns savā paziņojumā uzsvēris, ka jauno regulu ieviešana nākamā gada čempionātā ir ideāls brīdis, lai amatu atstātu. Savus pienākumus Brauns turpinās pildīt līdz 31. decembrim.

«Nākamais gads F-1 iezīmēs jaunas ēras sākumu. Tāpēc jūtām, ka šis ir pareizais brīdis, lai līdztekus sāktu jaunu ēru arī komandas vadībā,» izteicies Brauns.

Lavs iepriekš bija «McLaren» komandas tehniskais direktors, bet «Mercedes» viņš esot ticis piesaistīts tieši ar mērķi laika gaitā aizstāt Braunu.

Brauns «Benetton» komandas rindās 1994. un 1995. gadā, kā arī no 2000. līdz 2004. gadam, strādājot «Ferrari», palīdzēja leģendārajam vācietim Mihaelam Šūmaheram septiņas reizes triumfēt F-1 čempionātā.

Brauns «Ferrari» komandu pameta 2006. gada izskaņā, bet F-1 atgriezās pēc gada, lai strādātu «Honda» komandā, kura 2009. gadā pārtapa pār «Brawn GP», sagādājot britam Džensonam Batonam pirmo un līdz šim vienīgo pasaules čempiona titulu. «Brawn GP» pēcāk pārņēma «Mercedes».

Iepriekš tika apgalvots, ka Brauns prom aiziešanas gadījumā sadarbosies ar «Honda», kas 2015. gadā piegādās dzinējus «McLaren» komandai. Tāpat netiek izslēgts, ka viņš varētu stāties kādā no Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) amatiem.

«Mercedes» komandas labākais pilots šosezon bija brits Lūiss Hemiltons, kurš kopvērtējumā ieņēma ceturto vietu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv