Brazīliešu zinātnieki atklājuši pārsteidzošu faktu par matiem

Apollo
34 komentāri

Brazīlijas zinātnieki atklājuši pārsteidzošu saistību starp cilvēka matu augšanas ātrumu un badošanos, proti - mati aug ievērojami ātrāk, ja cilvēks badojas.

Brazīliešu zinātnieki atklājuši pārsteidzošu faktu par matiem

Foto: nodigio, CC BY-NC-ND 2.0

Jaunā pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Cell Reports», vēstīts, ka pētnieki, lai nonāktu pie augstākminētā atklājuma, novērojuši divas laboratorijas peļu grupas. Vienai peļu grupai tikai ievērojami ierobežots barības daudzums, savukārt otrai grupai barības daudzums tika saglabāts normālā līmenī. Pusgada laikā tām pelēm, kuras patērēja 60% no ierastās pārtikas devas, svars samazinājās divas reizes, turklāt to kažoks kļuva ievērojami biezāks un garāks, kā arī palielinājās kopējais asinsvadu garums ādā.

Eksperti lēš, ka šādas ievērojamas izmaiņas peļu organismā notika tāpēc, lai pielāgotos jaunajiem dzīves apstākļiem, kad sāk trūkt barības. Saņemot mazāku daudzumu barības, grauzēji sāk tērēt mazāk enerģijas, lai nodrošinātu siltumu ķermenī, kas rezultātā noved pie kažoka apjoma un matiņu garuma pieaugšanas.

Brazīlijas pētnieki ir pārliecināti, ka tāds pats process norisinās arī cilvēka organismā, kad tas ir nonācis bada priekšā.

Foto: Maria Fernanda Forni

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv