Briatore iesūdzējis tiesā FIA

Apollo
0 komentāru

Bijušais Pirmās formulas (F-1) komandas «Renault» vadītājs Flavio Briatore, protestējot pret sev piespriesto mūža diskvalifikāciju, iesūdzējis tiesā Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA).

Flavio Briatore

Foto: AP/Scanpix

Briatorem mūža diskvalifikācija tika piespriesta septembrī saistībā ar skandālu pagājušā gada Singapūras «Grand Prix» izcīņā. Itāliešu miljonārs tika diskvalificēts par bijušā komandas «Renault» pilota Nelsona Pikē apzināto avarēšanu. Bet «Renault» komandai tika piešķirta nosacīta divu gadu diskvalifikācija no F-1 čempionāta.

Briatore uzskata, ka ir pārkāptas viņa tiesības uz taisnu tiesu, jo viņam netika dota iespēja aizstāvēt sevi. Prasība iesniegta Parīzes tiesā.

Jau ziņots, ka Pikē septembra sākumā sniedza liecību FIA, kurā brazīliešu pilots apgalvoja, ka Briatore un komandas inženiertehniskais direktors Pets Simondss viņam 2008. gada Singapūras «Grand Prix» izcīņas laikā devuši rīkojumu vienā no trases šaurākajām daļām apzināti ietriekties sienā, lai trasē dotos drošības mašīna un viņa komandas biedram spānim Fernando Alonso būtu iespēja pēc pitstopa atgriezties sacīkšu līderpozīcijā. Lieki teikt, ka šajā posmā uzvaru svinēja tieši divkārtējais pasaules čempions Alonso.

Simondss, kurš izplatīja publisku atvainošanos, no F-1 tika diskvalificēts uz pieciem gadiem, bet Pikē un Alonso tika cauri bez sodiem. Tikmēr Briatore noliedz visas apsūdzības, turpinot apgalvot, ka tie ir meli.

Par jauno «Renault» vadītāju uz atlikušo sezonas daļu ceturtdien tika apstiprināts tehniskais direktors Bobs Bells.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv