Bricis ieņem 34. vietu Pasaules kausa posma sprinta sacensībās

Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā biatlonā, kas norisinās Zviedrijas pilsētā Estešundā, desmit kilometru sprinta sacensībās vīriešiem sestdien 34.vietu izcīnīja Latvijas izlases līderis Ilmārs Bricis.

Pirmajā šaušanā Bricis pieļāva vienu kļūdu, bet otrajā sašāva visus piecus mērķus, un finišā no uzvarētāja norvēģa Ūle Eināra Bjērndālena, kurš nekļūdījās ne reizi, atpalika minūti un 53,8 sekundes.

Par izcīnīto 33.pozīciju Bricis nopelnīja septiņus punktus Pasaules kausa kopvērtējumā.

Sacensībās otro vietu izcīnīja cits Norvēģijas sportists Ēmils Hegle Svensens, kurš pieļāva vienu kļūdu un Bjērndālenam zaudēja 25,1 sekundi, bet trešajā vietā finišēja amerikānis Tims Burks, kas šāva nekļūdīgi un no uzvarētāja atpalika 37,2 sekundes

Latvijas jaunais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kuram šī ir pirmā sezona pieaugušo konkurencē, divās šaušanās pieļāva vienu kļūdu un sākotnēji ieņēma 47.vietu, no Bjērndālena atpaliekot divas minūtes un 9,1 sekundi. Tomēr pēc finiša Rastorgujevs tika diskvalificēts.

Tikmēr Kristaps Lībietis šaušanās pieļāva divas kļūdas un ierindojās 88.vietā, no uzvarētāja atpaliekot trīs minūtes un 20,1 sekundi, bet Jānis Pleikšnis ar piecām kļūdām finišēja 111.pozīcijā, Bjērndālenam zaudējot četras minūtes un 34,3 sekundes.

Pasaules kausa pirmais posms svētdien noslēgsies ar stafetes sacensībām.

Kā ziņots, Pasaules kausa izcīņā šogad norisināsies deviņi posmi - trīs līdz jaunajam gadam, trīs līdz Vankūveras olimpiskajām spēlēm un trīs pēc februārī paredzētās Olimpiādes. Pasaules kausa kopvērtējumā tiks skaitīti arī Vankūverā izcīnītie punkti.