Brīdina, ka saulainajās dienās paaugstinājies ultravioletās radiācijas indekss

Apollo
9 komentāri

Saulainajās dienās paaugstināsies ultravioletās radiācijas indekss, tādēļ cilvēki aicināti būt piesardzīgi, uzturoties saulē.

Brīdina, ka saulainajās dienās paaugstinājies ultravioletās radiācijas indekss

Foto:Ieva Čīka/LETA

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija liecina, ka vakar ultravioletās radiācijas līmeņa maksimums bija 5, un arī šodien tas pietuvojies šādai atzīmei.

Maksimālais ultravioletās radiācijas līmenis tiek sasniegts dienas vidū zem skaidrām debesīm.

Ultravioletās radiācijas līmenis tiek mērīts no viens līdz pat 11, kad ultravioletās radiācijas līmenis ir ekstremāls. Ultravioletās radiācijas indekss diennakts gaitā mainās no zemākās vērtības nulles nakts stundās un sasniedz savu maksimālo vērtību dienas vidū, kad saules staru krišanas leņķis ir vislielākais.

Dienās, kad ir augsts ultravioletās radiācijas līmenis, cilvēkiem ir nepieciešams ievērot aizsardzību pret saules stariem. Ieteicams uzturēties ēnā, īpaši pusdienlaikā, uzmanīties ilgstoši uzturēties saulē ar atklātām ķermeņa daļām, kā arī ieteicams mugurā vilkt vieglu un gaišu apģērbu, kā arī nedrīkst aizmirst par galvassegu.

Pārlieku liels ultravioletās radiācijas daudzums var būt kaitīgs cilvēka veselībai. Ilgstoša uzturēšanās saulē un liels ultravioletās radiācijas daudzums var nelabvēlīgi ietekmēt ādu, acis un imūnsistēmu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv