Brīdina par augošo nerezidentu noguldījumu apjomu Latvijas bankās

Apollo
48 komentāri

Starptautiskā reitingu aģentūra «Moody's Investors Service» brīdina par pieaugošo nerezidentu noguldījumu apjomu Latvijas bankās.

Brīdina par augošo nerezidentu noguldījumu apjomu Latvijas bankās

Foto: Reuters/Scanpix

Aģentūra norāda, ka pieaugošais nerezidentu noguldījumu apjoms rada spiedienu uz Latvijas bankām.

Galvenos riskus izraisa fakts, ka noguldījumi ir galvenais finansējuma avots Latvijas bankām, īpaši tām, kurām nav mātesuzņēmumu finansējums.

Nerezidentu depozīti, kas uz 2012.gada beigām veidoja 49% no visiem noguldījumiem, ir nestabilāki nekā rezidentu noguldījumi, norāda «Moody's».

Pēdējos gados nerezidentu depozīti Latvijas bankās ir pieauguši, kaut arī tie nav vienlīdzīgi sadalīti starp Latvijas bankām.

«Moody's» šo noguldījumu pieaugumu skaidro galvenokārt ar Latvijas ekonomikas atlabšanu un problēmām dažās konkurējošās finanšu sistēmās.

Vienlaikus šiem depozītiem, kas galvenokārt nāk no NVS valstīm, bijusi būtiska loma Latvijas banku sistēmā kopš valsts 2002.gada decembrī noslēdza sarunas par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES).

«Nerezidentu depozīti rada papildu risku, jo tie sarežģī banku sistēmu, kas apdraud finanšu sistēmas stabilitāti,» brīdina aģentūra.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv