Brīdina par mājaslapas «www.dargums.lv» pakalpojumu

Apollo
17 komentāri

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par mājaslapas «www.dargums.lv» pakalpojumu, kas sola kļūt par Ķīnas kompānijas «C-Telecom Limited» akciju īpašnieku, neieguldot savus naudas līdzekļus.

Brīdina par mājaslapas «www.dargums.lv» pakalpojumu

Foto:Reuters/Scanpix

FKTK savā mājaslapā publicētā brīdinājumā vērš uzmanību, ka piedāvātajā veidā nav iespējams kļūt par uzņēmuma akciju īpašnieku.

Iepazīstoties ar komisijas rīcībā esošo informāciju, FKTK secinājusi, ka šajā piedāvājumā netiek piesaistīti noguldījumi vai ieguldījumi vai piedāvāts veikt reālus darījumus ar finanšu instrumentiem. Tai pašā laikā pakalpojuma saņēmējiem tiek prasīts nosūtīt personas datus - vārdu, uzvārdu, personas kodu un bankas kontu. «Šāda sensitīva informācija, nonākot pie iespējamiem krāpniekiem, var tikt negodprātīgi izmantota. Mēs aicinām vienmēr kritiski izvērtēt, kam tiek atklāti personas dati,» brīdina FKTK. Komisija arī norāda, ka iedzīvotājiem ir tiesības vērsties Valsts datu inspekcijā, ja ir aizdomas par personas datu negodprātīgu izmantošanu vai pieprasīšanu.

Iedzīvotājiem, kuri nav profesionāļi investīciju jomā, bet vēlas pirkt vai pārdot akcijas, FKTK rekomendē doties uz savu banku vai ieguldījumu brokeru sabiedrību, kam ir licence. Šādiem pakalpojuma sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu.

FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus, kas saņēmuši attiecīgu licenci noguldījumu vai ieguldījumu piesaistei. Tikai pie šiem noguldījumu piesaistītājiem klients ir aizsargāts no valsts puses - gan kā patērētājs, gan kā noguldītājs.

Gadījumos, kad ir aizdomas par krāpšanu, FKTK aicina iedzīvotājus vērsties policijā.

FKTK norāda, ka par negodprātīgu piedāvājumu var liecināt tas, ka piedāvājums ir pārāk labs, lai būtu patiesība, - tiek piedāvāti nesamērīgi augsti peļņas procenti vai solīta peļņu, vispār neieguldot savus līdzekļus. Par negodprātīgu piedāvājumu var liecināt arī tas, ka bez pamatota iemesla nezināms pakalpojuma sniedzējs pieprasa personas datus, piemēram, vārdu, uzvārdu, personas kodu, bankas konta numuru vai pat kartes numuru un paroli u.tml.

Kā domēna «www.dargums.lv» lietotājs norādīta fiziska persona.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv