Brīdina par sekām, ko radītu Grieķijas izstāšanās no eirozonas

Apollo
0 komentāru

Grieķijas izstāšanās no eirozonas var izraisīt neparedzamu parādsaistību krīzes izplatīšanos, ko Francija nevēlas pieļaut, otrdien pēc tikšanās ar Vācijas finanšu ministru Volfgangu Šeibli paziņojis Francijas finanšu ministrs Pjērs Moskovisī.

Brīdina par sekām, ko radītu Grieķijas izstāšanās no eirozonas

Foto: Reuters/Scanpix

«Jādara viss, lai palīdzētu proeiropeiskajiem un proeiro spēkiem Grieķijā,» atceļā no Berlīnes uz Parīzi aģentūrai AFP norādīja Moskovisī, piebilstot, ka nepieciešami «pasākumi, lai veicinātu izaugsmi un atdotu cerību Grieķijas tautai».

Jau ziņots, ka arī Šeible pēc tikšanās ar Moskovisī pirmdien apliecināja, ka abas valstis ir vienisprātis, ka nepieciešams darīt visu iespējamo, lai paturētu Grieķiju eirozonā.

Moskovisī arī pauda pārliecību, ka Parīze un Berlīne atradīs kompromisu attiecībā uz Francijas ierosinājumiem ekonomikas izaugsmes veicināšanai, lai gan jautājumā par eiroobligācijām abas valstis ir pretējās domās.

«Kompromisi ir iespējami, sevišķi attiecībā uz Eiropas Investīciju bankas kapitāla palielināšanu, neizmantoto strukturālo fondu mobilizēšanu un Eiropas nodokļa radīšanu finanšu transakcijām,» norādīja Moskovisī.

Ministrs paziņoja, ka viņam un Šeiblem ir izdevies panākt kopīgu valodu, lai stātos pretī esošajai krīzei.

Tomēr Moskovisī norādīja, ka Parīzes un Berlīnes starpā joprojām valda liela nesaprašanās eiroobligāciju jautājumā.

Ideja par eiroobligācijām ir izpelnījusies pretrunīgus vērtējumus, kaut gan daudzi ekonomisti tās uzskata par labāko iespēju izkļūšanai no krīzes.

Pret eiroobligāciju emitēšanu kategoriski iebilst Vācijas kanclere Angela Merkele, norādot, ka tas tikai atļautu vājākām valstīm turpināt aizņemties un tērēt, vienlaikus paaugstinot aizņemšanās izmaksas pārējām valstīm, kas pieturas pie Eiropas Savienības (ES) fiskālajiem noteikumiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.09.2017
Ienākt apollo.lv