Brīnums nenotika. Gulbis trijos setos zaudē Federeram Papildināts

Latvijas tenisists Ernests Gulbis šodien Dohas «ATP World Tour 250» sērijas turnīra ceturtdaļfināla spēlē tikās ar Pasaules ranga pirmo numuru šveicieti Rodžeru Federeru un piedzīvoja zaudējumu ar 2-6, 6-4 un 4-6.

Ernests Gulbis ar Rodžeru Federeru aizvadīja pirmo savstarpējo cīņu ATP turnīros.

Gulbis pirmo setu uzsāka ar savu servi un izvirzījās vadībā ar 1-0, taču tad Federers uzvarēja piecus geimus pēc kārtas un latvietim situāciju glābt bija sarežģīti - 1:5. Pie savas serves Gulbis vienu geimu atguva, taču šveicietis astotajā geimā ņēma virsroku - 2-6 par labu Pasaules ranga pirmajam numuram.

Arī otro setu Gulbis sāka ar servi un izvirzījās vadībā, bet Federers panāca 1-1. Vēlāk sekoja 3-3, 4-3 Gulbja labā, bet Gulbis seta vidū jau bija izmantojis pēdējo iespēju uz video atkārtojumu. Kā izrādījās, tiesneša kļūda laupīja Gulbim breikbumbu un šveicietis panāca 4-4. Seta turpinājumā latvietis «paņēma» savu un arī Federera servi, kā rezultātā dominēja setā ar 6:4.

Pēc līdzīga scenārija iesākās trešais sets. Gulbis izvirzījās vadībā, Federers uzvarēja savu servi, bet latvietis panāca 2-1. Federers turpinājumā uzvarēja divus geimus pēc kārtas un atradās vadībā ar 3-2, taču Gulbis uzvarēja breiku un rezultāts atkal kļuva neizšķirts - 3-3. Gulbim izdevās atjaunot vadību (4-3), taču šveicietis savu servi neatdeva un panāca 4-4.

Seta izskaņā Gulbis zaudēja savu servi un bija skaidrs, ka pie rezultāta 4-5 (jāservē Federeram) atspēlēties būs grūti. Tā arī notika. Pēc pāris īsām izspēlēm jau 40:0 par labu Federeram, Gulbis vienu izspēli uzvarēja, taču sekojošais eiss no šveicieša puses sagrāva Gulbja cerības uz tikšanu pusfinālā.

Jāpiebilst, ka Gulbis šajā mačā izpildīja 13 neatvairāmas serves, savukārt Federeram tādas izdevās desmit. Gulbis Dohas turnīrā nopelnīja 45 ATP reitinga punktus.

«Apollo» jau ziņoja, ka Gulbis pirmās kārtas mačā ar 6-2, 7-5 pieveica spāni Alvertu Montanjesu, bet otrajā kārtā ar 6-4, 7-5 pieveica Andreasu Sepi no Itālijas. Savukārt Federers otrās kārtas mačā ar 6-2, 6-4 uzvarēja krievu Jevgēņiju Koroļovu.