Brīnums nenotika — Latvija brauc mājās no EČ

Trešdien Eiropas čempionāta basketbolā B apakšgrupas spēlē savā starpā tikās Latvija un Vācija. Uzvaru ar rezultātu 68:62 izcīnīja Latvijas izlase, taču ar to nepietika, lai iekļūtu turnīra nākamajā kārtā.

Viena uzvara trijās spēlēs — tāda bija Latvijas valstsvienības bilance šajā čempionātā.

Latvijas izlases sākumsastāvā laukumā izgāja Uvis Helmanis, Armands Šķēle, Kristaps Valters, Andris Biedriņš un Kristaps Janičenoks. Spēle sākās diezgan agresīvi, par ko liecināja Patrika Femerlinga pārsistais deguns — Biedriņš kādā epizodē, lecot pēc bumbas, nejauši ar elkoni iesita pretiniekam. Mirkli vēlāk par savu kļūdu uzvilkās arī Valters, kurš saņēma tehnisko piezīmi. Kad rezultāts bija 8:6, Kemzūra ņēma minūtes pārtraukumu, lai sakārtotu spēli.

Turpinājumā abas komandas apmainījās ar precīziem tālmetieniem, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 14:13 par labu Latvijai.

Otrās ceturtdaļas sākumā Blūms ar trejaci panāca 19:13, bet Šulcs ar diviem tālmetieniem izlīdzināja — 19:19. Turpinājumā no tālās distances precīzs bija arī Helmanis un Valters, kā rezultātā Latvijai +5 (27:22). Helmanis, sajutis otro jaunību, uzņēmās iniciatīvu, un otrajā puslaikā Latvijai jau vajadzīgais pārsvars +10 — 35:25. Vācieši atbildēja ar četriem punktiem, bet puslaiku ar precīzu metienu noslēdza Blūms — 37:29.

Nākamais puslaiks iesākās ar Vācijas komandas precīziem uzbrukumiem, bet Šķēle divreiz no tālās distances panāca 43:37. Pārsvars būtu vēl lielāks, ja mūsējie mestu iekšā sodus, bet trešajā ceturtdaļā jau garām bija aizmesti 17 sodi (!). Ja sodi nekrita Kambalam un Šķēlem, tad Valters ar tiem panāca 51:42, un tā arī noslēdzās trešā ceturtdaļa.

Spēles pēdējā ceturtdaļā viss izskatījās cerīgi, bet… Cerības diemžēl nepiepildījās. Latvija ceturtdaļas vidū sasniedza arī +10 (66:56), vēlāk bija arī +11 (68:57), bet uz šiem iemestajiem 68 arī palikām. Jagla pēdējā minūtē iemeta trejaci, Kalve aizmeta garām abus sodus. Jagla otrā laukuma galā abus sodus iemeta, bet Šķēles pēdējo sekunžu izmisuma metiens mērķi nesasniedza, un līdz ar beigu sirēnu Vācija sāka līksmot.

Vācijas izlasē 16 punktus guva Demons Grīns, savukārt Latvijas komandā rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Kristaps Janičenoks.