Brīvdienās apsaldējušies 16 cilvēki, tostarp pusotru gadu vecs bērns

Apollo
0 komentāru

Aizvadītajās brīvdienās 16 iedzīvotāji guvuši apsaldējumus un ķermeņa atdzišanu. Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķu palīdzība bijusi nepieciešama septiņiem cilvēkiem, kuriem konstatēta ķermeņa atdzišana - sešos gadījumos mediķi steigušies pie cilvēkiem Rīgā un Pierīgā, vienā gadījumā no ķermeņa atdzišanas cietis cilvēks Ventspilī, portālam «Apollo» pavēstīja NMP Komunikācijas nodaļas speciāliste Laura Bundule.

Brīvdienās apsaldējušies 16 cilvēki, tostarp pusotru gadu vecs bērns

Foto: Evija Trifanova/LETA

Visi ķermeņa atdzišanas upuri ir vīrieši vecumā no 35 līdz 63 gadiem un, diemžēl, mediķu aprūpē lielākā daļa nonākusi esot reibuma stāvoklī un ilgstoši atrodoties uz ielas vai guļot sniega kupenā, uzsver Bundule.

Savukārt ķermeņa apsaldējumus guvuši deviņi cilvēki gan Rīgā, gan Latgales pusē un Vidzemē. Apsaldējumus guvuši seši vīrieši, divas sievietes un viens bērns.

Tā vakar apsaldējumus Latgales pusē guvis kāds pusotru gadu vecs puisēns, kuram pastaigas laika nokritis cimdiņš un kādu laiku esot ārā bez cimda, bērns guvis virspusēju rokas apsaldējumus.

Savukārt kāda 45 gadus veca sieviete arī Latgales pusē, apsaldējusi kājas pirkstus staigādama zābakos bez zeķēm. Sestdien divi vīrieši Madonā un Preiļos guvuši kāju un roku apsaldējumus pēc tam, kad mājās devušies pēc svinībām – 21 gadu vecs vīrietis ceļā devies bez zābakiem, tikai zeķēs, tādējādi gūstot abu pēdu apsaldējumus, savukārt 45 gadus vecs vīrietis kādu laiku gulējis sniegā un guvis gan kāju, gan roku apsaldējumus.

Visus pacientus, kas cietuši no ķermeņa atdzišanas vai apsaldējumiem, NMP dienesta mediķu brigādes nogādājušas slimnīcās.

Ātrās palīdzības mediķi aicina būt piesardzīgiem aukstajā laikā un brīdina - šādos laika apstākļos īsā laika periodā var iegūt apsaldējumus un vispārēju ķermeņa atdzišanu.

NMP dienesta mediķi atgādina, ka visjūtīgākie pret siltuma zudumu ir bērni un vecāka gadagājuma cilvēki. Arī alkohola lietošana būtiski palielina nosalšanas risku, tā ietekmē paplašinās ādas asinsvadi, mazinās drebuļu aizsargmehānisms un cietušais nespēj adekvāti uztvert apkārtni un notiekošo.

Ķermeņa atdzišanu var veicināt arī dažādas saslimšanas – cukura diabēts, centrālās nervu sistēmas bojājumi, traumas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv