Brīvdienās Latvijā būs augsts ultravioletās radiācijas līmenis

Apollo
0 komentāru

Sestdien un svētdien Latvijā būs augsts ultravioletās radiācijas līmenis, kad iedzīvotājiem būtu ieteicams ievērot dažādus piesardzības pasākumus.

Brīvdienās Latvijā būs augsts ultravioletās radiācijas līmenis

Foto: Evija Trifanova/LETA

Kā liecina Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā publicētā informācija, ultravioletās radiācijas līmenis tiek mērīts no viens, kad ir zems, līdz pat 11, kad ultravioletās radiācijas līmenis ir ekstremāls.

Sestdien visā Latvijā ultravioletās radiācijas līmenis būs seši, kas atbilsts augstam līmenim. Šādos gadījumos ir nepieciešams ievērot aizsardzību pret saules stariem - centieties uzturēties ēnā, īpaši pusdienlaikā, uzmanieties ilgstoši uzturēties saulē ar atklātām ķermeņa daļām, cilvēkiem ieteicams mugurā vilkt vieglu apģērbu, kā arī ieteicams izmantot galvassegas.

Savukārt svētdien tikai Kurzemes piekrastē ultravioletās radiācijas līmenis būs pieci, kas atbilst vidējam līmenim, bet pārējā Latvijā atkal būs sestais līmenis. Arī pie vidēja ultravioletās radiācijas līmeņa ir jāievēro tādi paši aizsardzības pasākumi kā pie sestā ultravioletās radiācijas līmeņa.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv