Budžeta deficītu pagaidām plāno 7% apmērā

Apollo
0 komentāru

Topošās valdošās koalīcijas pārstāvji vienojušies šā gada budžetu veidot ar deficītu 7% no iekšzemes kopprodukta (IKP), otrdien pēc valdību veidojošās koalīcijas sarunām žurnālistiem sacīja premjera amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JL).

Valdis Dombrovskis

Foto: AFI

Vienlaikus Dombrovskis norādīja, ka topošā koalīcija iezīmējusi papildu pasākumus iespējamai tālākai budžeta apcirpšanai, ja tas būs vajadzīgs. Tādā gadījumā Latvijas budžetu varētu samazināt arī par 700 miljoniem latu.

Patlaban esot vienošanās par budžeta apcirpšanu par 280 miljoniem latu. Plānots arī palielināt ieņēmumus par 100 miljoniem latu, samazinot pensiju otrā līmeņa iemaksas no 8% uz 2%.

Tāpat kandidāts uz valdības vadītāja amatu norādīja, ka būs nepieciešamas sarunas ar starptautiskajiem finanšu donoriem par iespējām palielināt budžeta deficītu.

Jau ziņots, ka patlaban budžeta deficīts plānots 4,7% apmērā. Tas gan bija pie prognozes, ka IKP kritums šogad būs 5%. Pašlaik IKP samazinājums plānots jau 12% apmērā.

Dombrovskis sacīja, ka «ir iespējama arī tālāka situācijas pasliktināšanās».

Savukārt, komentējot Eiropas Savienības Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) prasību Latvijas budžeta deficītu pieļaut tikai 5,3% apmērā, Dombrovskis norādīja, ka šis nav jauns lēmums un nav pieņemts saistībā ar patlaban notiekošajām topošās valdības sarunām par budžeta grozījumiem.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv