Bulgārijā protestē pret telefonsarunu noklausīšanās likumprojektu

Apollo
0 komentāru

Aptuveni 300 aktīvistu ceturtdien pulcējās demonstrācijā Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā, lai protestētu pret jauno likumprojektu, kas likumsargiem ļautu brīvāk noklausīties par kriminālnoziegumiem aizdomās turēto mobilo telefonu sarunas un sekot viņu interneta aktivitātēm.

Bulgārijā protestē pret telefonsarunu noklausīšanās likumprojektu

Foto: Scanpix/AP

Protestētāji, kas pārstāv 38 sabiedriskās organizācijas, pie Bulgārijas parlamenta ēkas izsauca saukļus - «Bulgārija nav «Lielais brālis», 2009. nav 1984.», «Mēs neesam teroristi».

Ja indivīds tiks turēts aizdomās par tāda kriminālnozieguma pastrādāšanu, par kuru draud vismaz divi gadi cietumā, likumsargi varēs sekot viņa e-pasta sarakstei un mobilā telefona sarunām, teikts likumprojektā, kas jau izskatīts pirmajā lasījumā.

Lai likumprojekts kļūtu par likumu, tas ir jāizskata arī otrajā lasījumā. To bija paredzēts darīt ceturtdien, taču protestu dēļ izskatīšana tika atlikta.

Vairums interneta pakalpojumu sniedzēju un mobilo sakaru operatoru mudina parlamentu atteikties no likuma pieņemšanas.

Kā uzskata sabiedrisko organizāciju pārstāvji, likumprojekts «pārkāpj cilvēka pamattiesības, piemēram, tiesības uz privātās korespondences neaizskaramību, ļaujot īstenot visu pilsoņu informācijas pastāvīgu un neuzraudzītu kontroli».

Atbilstoši patlaban spēkā esošajiem likumiem, lai saņemtu atļauju noklausīties par smagiem kriminālnoziegumiem aizdomās turēto telefonsarunas un sekot viņu interneta aktivitātēm, izmeklētājiem ir jāvēršas tiesā.

Parlamenta komisija ceturtdien izlems, vai atsaukt likumprojektu vai arī ļaut tajā veikt zināmus papildinājumus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv