Būs grūti pārliecināt par deklarācijas nepieciešamību

Apollo
0 komentāru

Latvijai būs jāveic liela izskaidrošana, lai pārliecinātu gan rietumvalstis, gan Krieviju par nepieciešamību Latvijas un Krievijas robežlīgumam pievienot vienpusējo Latvijas skaidrojošo deklarāciju. Tā uzskata politoloģe Žaneta Ozoliņa.

«Te jābūt individuālām konsultācijām gan ar Krieviju, gan rietumvalstīm,» sacīja politoloģe. «Šobrīd abās pusēs valdošās kaislības neļauj skaidri spriest, kā iespējams atrisināt šo situāciju, taču, lai to panāktu, vajadzīgs miera periods.»

Politoloģe pieļauj iespēju, ka robežlīgumu neparakstīs 10. maijā, kā tas iepriekš bija iecerēts: «Kad viena puse runā ar tiesiskiem argumentiem, bet otra — ar politiskiem, tad vienošanos ir grūti panākt.»

Valdība pagājušajā nedēļā apstiprināja robežlīgumu ar Krieviju skaidrojošo deklarāciju, kurā uzsver, ka parakstāmais līgums netiek saistīts ar plašāku jautājumu par Latvijas prettiesiskas okupācijas seku likvidāciju.

Krievijas Ārlietu ministrija ir devusi mājienu, ka var neparakstīt robežlīgumu ar Latviju, ja tam tiks pievienota Latvijas sagatavotā deklarācija. Krievija uzskata, ka ar šādu deklarāciju robežlīgums zaudē jebkādu jēgu.

Žanete Ozoliņa

Žanete Ozoliņa

Foto: LETA

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv