Bušs sāk priekšvēlēšanu kampaņu

Apollo
0 komentāru

ASV prezidents Džordžs Bušs, kurš novembrī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās balotēsies atkārtoti kā Republikāņu partijas izvirzītais kandidāts, pirmdien Vašingtonā sāka savu priekšvēlēšanu kampaņu, kritizējot savu iespējamāko sāncensi — Demokrātu partijas pārstāvi Džonu Keriju.

Bušs sāk priekšvēlēšanu kampaņu

Foto: AFP

Runājot štatu gubernatoru republikāņu sanāksmē, Bušs iespējamos prezidenta amata kandidātus no Demokrātu partijas nosauca par «tiem, kas paaugstinās nodokļus un padarīs neprognozējamu kara ar terorismu iznākumu».

Demokrātu partijas politiķi asi kritizē Buša politiku Irākā, ASV ekonomikas situāciju un pārmet Bušam izvairīšanos no karadienesta pirms 30 gadiem.

Runā, kuru republikāņu auditorija uzņēma ar ovācijām, ASV prezidents pirmo reizi netieši minēja senatoru Džonu Keriju, kuram no Demokrātu partijas pretendentiem šobrīd ir vislielākās izredzes kļūt par Buša sāncensi 2. novembrī gaidāmajās vēlēšanās. Bušs savā runā viņu nosauca par «vienkārši vienu no senatoriem no Masačūsetsas štata».

Bušs uzsvēra, ka «amerikāņu vēlētājiem būs jāizdara izvēle starp Ameriku, kas vada pasauli ar spēku un pārliecību par sevi, un Ameriku, kas būs neizlēmīga, saskaroties ar briesmām».

Atbildot uz Buša runu, Kerijs jau publicējis paziņojumu, kurā norāda uz Buša politikas «neveiksmēm» un uzsver, ka «amerikāņu tautas uzticība [Bušam] izsīkst».

Savā runā Bušs centās radīt par sevi pārliecināta pasaules līdera tēlu un lika noprast, ka nebīstas no starptautiskā nosodījuma par «Amerikas aizstāvēšanu». Runā Bušs vairākkārt pieminēja 2001. gada 11. septembra terora aktus Ņujorkā un Vašingtonā, kā arī ASV panākumus, gāžot Sadāma Huseina režīmu Irākā.

«Mūsu rīcība un lēmumi šajā desmitgadē vēl ilgi ietekmēs šo gadsimtu. Ja Amerika parādīs vājumu un neizlēmību, pasaule virzīsies pretī traģēdijai,» brīdināja Bušs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv