Būvnieks: valdība ignorē uzņēmējus

Apollo
0 komentāru

Skumjākais ir tas, ka pie tik smagas valsts ekonomiskās situācijas valdība ne tikai norobežojas, bet ignorē savus vistiešākos sadarbības un sociālos partnerus — uzņēmējus, vērtējot šonedēļ Saeimā pieņemtos grozījumus nodokļus regulējošajos likumos, biznesa portālam «Nozare» atzina būvniecības uzņēmuma AS «RBSSKALS» padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns.

Būvnieks: valdība ignorē uzņēmējus

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Tas nav konkrēti viena vai cita nodokļa palielinājuma sakarā. Valdība nav konsultējusies, nedz pieņemot lēmumu par aizņēmumu, nedz par tā atmaksas iespējām. Formāli izstrādātais budžets, protams, panes visu. Bet paliek retorisks jautājums — vai uzņēmēju maksātspēja to nodrošinās? Visticamāk, ne,» brīdina Saukāns.

«Līdz ar to vēsturiskas vienošanās rezultātā ir pretstatu piespiedu laulība, kas agrāk vai vēlāk parādīsies kā dzīvot nespējīga. Šis budžets un nodokļu iekasēšanas metodika nomirs, tāpat kā nomira pēdējo gadu spekulatīvie darījumi. Darījumi, kas nedeva nekādu pievienoto vērību, kredīti, ar kuriem tika tērēta nauda, kuras nav, un likumu normas, kuras netika ievērotas,» norāda būvnieks.

Saukāns uzskata, ka būvniecības nozarei, tāpat kā izglītības, medicīnas un citām jomām, nākamajā un tuvākajos gados, vērtējot no profesionālā un biznesa attīstības skatu punkta, pie šā brīža scenārija «attīstība kā jēdziens būtu jāizslēdz».

«Lai mēs izraustos no pašreizējās bedres, jāsāk ar valsts pamatvērtību un prioritāšu noteikšanu. Jāsāk ar ilgtermiņa darbspējīga plāna izveidošanu un striktu tā ievērošanu, definējot ienākumu pozīcijas, to apdrošināšanu un tikai pēc tam izdevumus,» uzsver būvnieks.

Viņaprāt, pārmaiņas gan iespējamas tad, «kad politiskās partijas atteiksies no savstarpējo rēķinu kārtošanas un ambīciju apmierināšanas un sāks sakarīgu dialogu ar sabiedrību un sociālajiem partneriem».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
21

2017. gada 21. novembris

Vārda dienas

Zeltīte, AndisAndars, Jona, Zlata, Zeltiņa, Zelta, Viliberts, Vilibalds, Vilfrīds, Vilfrida, Vigurds, Vigra, Vigorts, Vigors, Ando, Andijs, Andejs, Jonass

Valūtu kursi

21.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv