Čavess tiks iebalzamēts kā Ļeņins

Apollo
35 komentāri

Šonedēļ mirušais Venecuēlas prezidents Ugo Čavess tiks iebalzamēts gluži tāpat kā Krievijas boļševiku revolūcijas līderis Vladimirs Ļeņins un mūmija tiks izstādīta kazarmās, kurās viņš plānoja neizdevušos apvērsumu.

Čavess tiks iebalzamēts kā Ļeņins

Foto: AFP/Scanpix

Čavess tiks iebalzamēts «līdzīgi kā Ho Ši Mins, Ļeņins un Mao» un ievietots stikla zārkā, lai būtu redzams mūžīgi, pavēstīja Venecuēlas viceprezidents Nikolass Maduro, kuru Čavess nosaucis par savu pēcteci.

Pēc Maduro teiktā, iebalzamētais Čavess tiks nogādāts «Kalnu kazarmās» 23.janvāra graustu rajonā, kas bija Čavesa atbalsta bastions un tagad tiek pārveidots par Revolūcijas muzeju.

No turienes Čavess 1992.gada 4.februārī vadīja neveiksmīgu apvērsumu pret prezidentu Karlosu Andresu Peresu. Viņa arests pārvērta viņu par varoni, kas palīdzēja viņam uzvarēt vēlēšanās 1998.gadā.

Piektdien ir paredzētas Čavesa bēres, kura līķis gan vēl nedēļu tiks turēts Kara akadēmijā, lai no viņa varētu atvadīties tauta.

Pēc bērēm Maduro nodos zvērestu kā prezidenta pienākumu izpildītājs un pēc tam viņš izsludinās vēlēšanas, kurām jānotiek 30 dienu laikā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv