Čehija paveic varoņdarbu un iekļūst PČ finālā

Pasaules čempionāta pirmajā pusfināla spēlē šodien Čehijas hokejisti ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pieveica Zviedrijas valstsvienību.

Mača sākumā čehi nopelnīja vairākus noraidījums un Zviedrijas komandai ar trešo iespēju beidzot izdevās gūt vārtus, kad no vārtu priekšas Tomašu Vokounu pārspēja Juhans Harju. Arī turpinājumā zviedriem bija neliels pārsvars, tomēr 18. minūtē čehu aizsargs Tomašs Mojžišs pārsteidza Junasu Gustavsonu, panākdams izlīdzinājumu.

Otrās trešdaļas 12. minūtē Andreass Engkvists vēlreiz izvirzīja vadībā Zviedrijas komandu. Pēdējā trešdaļā čehi uzbruka krietni vairāk, tomēr vārtus gūt ilgi neizdevās. Tikai 7,5 sekundes līdz pamatlaika beigām, kad Čehija bija nomainījusi vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, izlīdzinājumu panāca aizsargs Karels Rahuneks.

Papildlaikā čehiem bija vairākās iespējas gūt vārtus, no kurām reālākā bija Jaromīram Jāgram, kurš nespēja ieraidīt ripu pustukšos vārtos, bet papildlaika pirmspēdējā minūtē identiska iespēja kļūt par mača varoni bija Lukašam Kašparam.

Pēcspēles metienu sērijā čehiem vārtus guva Kašpars un Jans Mareks, kuram tāpat kā ceturtdaļfinālā pret somiem tika ieskaitīti uzvaras vārti, bet zviedru labā precīzi meta Linuss Umarks.

Otrajā pusfināla pārī šovakar, pulksten 19.00 cīņu uzsāks Krievijas un Vācijas hokejisti.

Spēle par bronzas medaļām svētdien sāksies pulksten 17.15, bet finālmačs sāksies pulksten 21.15.