Čehija sagādā kārtējo zaudējumu Kanādai, Vācija pārspēj Slovākiju Video

Pasaules čempionāta otrā apakšgrupu posma pēdējā spēļu dienā uzvaras svinēja Čehijas un Vācijas valstsvienības.

Čehija sagādā kārtējo zaudējumu Kanādai, Vācija pārspēj Slovākiju

Čehijas izlase ar 3:2 pieveica Kanādas valstsvienību, kura tādejādi F apakšgrupā ieguva tikai ceturto vietu, bet čehu vieta apakšgrupā vēl atkarīga no vakara mača starp Šveici un Zviedriju. Ja uzvarēs Šveice, tad čehi būs otrie, bet, ja uzvarēs Zviedrija, tad trešie.

Jāpiebilst, ka ceturtdaļfinālā Kanādas izlase var tikties ar Krievijas hokejistiem, ja tie šovakar uzvarēs Somiju.

Kanādas izlase spēles 7. minūtē izvirzījās vadībā, kad skaitlisko vairākumu realizēja veterāns Rejs Vitnijs. Perioda beigās kanādieši vēlreiz ieguva tiesības spēlēt vairākumā, taču tāpat kā pirmdien Latvijas izlase zaudēja vārtus, jo čehu uzbrucējs Lukašs Kaspars mazākumā izlīdzināja rezultātu.

Otrās trešdaļas 13. minūtē Jaromīrs Jāgrs ļāva Čehijas valstsvienībai izvirzīties vadībā, bet perioda pirmspēdējā minūtē Jakubs Klepišs vairākumā panāca jau 3:1 čehu labā. Spēles beigās kanādieši nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un Mets Dušeins minūti un 11 sekundes līdz cīņas beigām vienus vārtus atspēlēja, taču izlīdzinājumu panākt «kļavas lapas» vairs nespēja.

Vācijas hokejisti ar 2:1 uzvarēja Slovākijas izlasi, tādejādi izcīnot trešo vietu E apakšgrupā, bet slovāki palika pēdējā, sestajā vietā.

Mača 8. minūtē Vācijas izlase atklāja spēles rezultātu, kad precīzi meta Aleksandrs Barta, bet otrās trešdaļas 5. minūtē Daniels Kroicers dubultoja čempionāta saimnieku pārsvaru. Tomēr 43 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām Mareks Svatošs vairākumā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Tādejādi Latvijas hokejisti šīgada pasaules čempionāta kopvērtējumā ierindojās 11. vietā.