Čehijas basketbolistes cīnīsies par piekto vietu Eiropas čempionātā

Čehijas sieviešu valstsvienība pēc uzvaras pār itālietēm sestdien cīnīsies par piekto vietu Eiropas basketbola čempionātā.

Savstarpējā spēlē čehietes pieveica Itāliju ar 72:68 (24:13, 15:21, 13:13, 20:21), nodrošinot iespēju spēkoties par piekto vietu, savukārt itālietēm būs jāmēģina iegūt septītā pozīcija.

Vēl nedaudz mazāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Čehijas valstsvienība atradās vadībā ar 13 punktiem (68:55), taču atlikušajā laikā itālietes spēja savā grozā ielaist vien četrus punktus, kamēr pašas guva 13. Taču laika, lai atspēlētos, bija palicis pārāk maz.

Rezultatīvākā uzvarētāju rindās bija Katerina Elhotova, kura guva 18 punktus, savukārt Itālijas valstsvienību nespēja glābt Džiordžijas Sotanas gūtie 16 punkti.

Ceturtdienas turpinājumā ceturtdaļfināla spēles savā starpā aizvadīs Turcija ar Baltkrieviju un Francijas ar Zviedriju. Uzvarētājas šajos pāros būs nodrošinājušas vietu pusfinālā, kamēr zaudētājas piektdien savā starpā cīnīsies par iespēju nākamajā dienā mēroties spēkiem ar Čehiju, lai čempionātu noslēgtu piektajā pozīcijā.

Kā ziņots, pirmajos ceturtdaļfināla mačos trešdien Serbijas valstsvienība, pateicoties iespaidīgam izrāvienam pēdējās minūtēs, ar rezultātu 85:79 pieveica Itāliju, bet Spānija, kas arī veica izrāvienu cīņas beigās, ar 75:58 uzveica Čehiju.