Čehijas varas iestādes atļāvušas ārvalstniekiem iegādāties mājokļus

Apollo
0 komentāru

Čehijas parlaments atbalstījis grozījumus likumā par valūtas operācijām, kas ļauj citu valstu pilsoņiem, tostarp Krievijas iedzīvotājiem, iegādāties nekustamo īpašumu Čehijā, ziņo portāls Novinky.cz, atsaucoties uz Čehijas informācijas aģentūru.

Čehijas varas iestādes atļāvušas ārvalstniekiem iegādāties mājokļus

Foto: , devnull, CC licence

Līdz šim iegādāties mājokli Čehijā ārzemnieki varēja tikai reģistrējoties kā juridiskas personas. Iestājoties Eiropas savienībā 2004. gada maijā, Čehija apņēmās pēc pieciem gadiem atcelt aizliegumu ārvalstu privātpersonām  iegādāties nekustamo īpašumu, bet pēc septiņiem gadiem - aizliegumu  valsts nepilsoņiem iegādāties  lauksaimniecībā izmantojamās zemes un mežu gabalus.

Portāls «Prāgas ekspresis» vēstī, ka ap moratorija atcelšanu izcēlies vesels skandāls - saskaņā ar  Eiropas likumdošanu no 2009. gada 1. maija ārvalstnieki jau var brīvi  iegādāties mājokļus, taču tajā laikā  Čehijas likumdošana neatbilda Eiropas likumdošanai. Bez tam, jūnijā Čehijas parlaments nobalsoja pret nepieciešamo izmaiņu ieviešanu  likumdošanā. Vairums deputātu uzskatīja, ka aizlieguma noņemšana negatīvi ietekmēs čehu mājokļu pircējus, jo ārvalstu pircēji par īpašumu varēs maksāt vairāk. Juristi ārvalstniekiem ieteica problēmu gadījumā ar Čehijas varas iestādēm aizstāvēt tiesības iegādāties īpašumu tiesas ceļā.

Rezultātā valdībai izdevās pārliecināt deputātus par nepieciešamību pieņemt likumu. Ja tas nenotiktu, Čehijas varas iestādēm nāktos katru dienu Eiropas Savienībai maksāt sodu 1000 eiro apmērā.

Pēc Krievijas nekustamā īpašuma aģentūras DOKI datiem, 2009. gada otrajā ceturksnī Čehija ieņēma septīto pozīciju to valstu vidū, kur Krievijas pilsoņi vislabprātāk iegādājas nekustamo īpašumu. Līderes šajā sarakstā bija Bulgārija, Spānija, Ukraina, Kipra un Turcija. Sesto pozīciju sarakstā ieņēma Itālija, astoto - Vācija, devīto dalīja Horvātija un Melnkalne, bet desmitajā vietā ierindojās Ēģipte, vienpadsmitajā - Francija. Sarakstā iekļautas netika ASV, Lielbritānija un Somija.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
23

2017. gada 23. novembris

Vārda dienas

Zigfrīda, Zigrīda, ZigrīdsSigrija, Zigfrida, Zigda, Ziga, Zigrita, Zigrids, Zigrida, Zigra, Sigrūna, Sigrīda, Gunilla

Valūtu kursi

23.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv