Čekele, Puriņa un Grēniņš nepārvar kvalifikācijas sacensības

Eiropas vieglatlētikas čempionātā telpās šodien kvalifikācijas sacensības nespēja pārvarēt trīs Latvijas pārstāvji - Jekaterina Čekele, Liene Puriņa un Māris Grēniņš.

Čekele un Puriņa piedalījās 60 metru sprinta priekšskrējienos. Puriņa uzrādīja rezultātu 7,49 sekundes, savā priekšskrējienā ieņemot sesto vietu, bet Čekele finišēja pēc 7,65 sekundēm, ierindojoties pēdējā, septītajā vietā.

60 metru distances kopvērtējumā Puriņa palika 21. vietā, bet Čekele ieņēma 27. vietu 31 sportistes konkurencē.

Grēniņš piedalījās tāllēkšanas sacensību kvalifikācijā. Labākajā mēģinājumā viņš aizlēca 7,58 metrus tālu un kvalifikācijas A grupā ieņēma 11. vietu, bet finālsacensībām kvalificējās astoņi labākie sportisti.

Jau ziņots, ka piektdien daudzcīņniece Aiga Grabuste ierindojās 14. vietā, bet augstlēcējs Normunds Pūpols nepārvarēja kvalifikāciju.

Sacensību vēsturē Latvijas sportisti izcīnījuši 16 medaļas, no kurām desmit vēl PSRS laikā. Līdz šim pēdējo medaļu Latvijai 2002. gadā izcīnīja Staņislavs Olijars, kurš 60 metru barjerskrējienā finišēja trešajā vietā, bet divus gadus pirms tam Olijars bija kļuvis arī par Eiropas čempionu.