Ceļu policija grib netrafarētus motociklus

Apollo
0 komentāru

Ja būtu labāka ekonomiskā situācija, policijas vadība uzstātu, lai tās darbam tiktu iegādāts ne vien vairāk netrafarētu policijas automašīnu, bet arī motociklu. Patlaban tās ir tikai vēlmes.

Vineta Mistre

Vineta Mistre.

Foto: R. Oliņš/«Apollo»

Satiksmes uzraudzības biroja vadītāja Vineta Mistre sarunā portālam «Apollo» sacīja, ka sešas netrafarētās automašīnas dod pozitīvu ieguldījumu policijas darbā, taču ar nožēlu atzīst, ka pilnībā nevar panākt vēlamo rezultātu. «Gribētu, lai policijai būtu arī netrafarēti motocikli. Šobrīd mums tādu nav, bet Eiropā un visā pasaulē ļoti veiksmīgi policijas darbā tiek izmantoti šādi motocikli.»

«Ņemot vērā, ka mums ir sastrēgumi un ar autotransportu ne vienmēr var visur iebraukt, [netrafarēti motocikli] būtu viens no tādiem efektīgiem līdzekļiem,» norādīja Mistre.

Viņa pieļauj, ka motociklus varētu iegādāties līdzīgi, kā plānots iegādāties un uzstādīt fotoradarus, kurus pirks sadarbībā ar privātajiem uzņēmējiem. «Jā, pieļauju šādu iespēju, taču tam visam jānāk secīgi, un, ņemot vērā, ka pašlaik ir problēmas ar degvielu, nebūtu īsti korekti palielināt transportlīdzekļu skaitu. Kad mainīsies laiki, varēsim domāt par šo jautājumu. Pašlaik ir tikai vēlmes, bet iespēju nekādu.»

Runājot par netrafarēto automašīnu daudzumu, Satiksmes uzraudzības biroja vadītāja pauž pārliecību, ka šādus auto vajag vismaz 30 visā valstī. «Tādas mašīnas Latvijā būtu vajadzīgas 30. Iespējams, nedaudz vairāk. Šīs sešas automašīnas tiek izmantotas visnotaļ veiksmīgi. Viss atkarīgs no vietas, kur pārkāpums tiek izdarīts. Piemēram, uz Jūrmalas šosejas, kur vasarā trīs joslās ir nepārtraukta automašīnu plūsma, pārkāpējus aizturēt praktiski var vienīgi ar šīm automašīnām,» — tā Mistre.Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv