Ceļu uzturētāji gatavojas sakopšanas darbiem pēc ziemas sezonas

Apollo
13 komentāri

Beidzoties autoceļu ziemas uzturēšanas sezonai, būtiski mainās ceļu darbu specifika. Lielāka uzmanība vispirms tiks pievērsta ceļu seguma defektu remontam, satiksmes organizācijas līdzekļu atjaunošanai, kā arī ceļa joslas sakopšanai.

Ceļu uzturētāji gatavojas sakopšanas darbiem pēc ziemas sezonas

Foto: Edijs Pālens/LETA

Ceļu uzturēšanas darbi tiks veikti prioritārajā secībā, pamatojoties uz uzturēšanas klasēm A (augstākā), B, C un D (zemākā). Tās noteiktas izvērtējot ceļu nozīmi un satiksmes intensitāti, tāpēc vispirms tiks sakārtoti svarīgāko un noslogotāko maršrutu autoceļi.

Iestājoties laikapstākļiem, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra nebūs zemāka pa +5 oC, tiks uzsākti intensīvi asfaltētā seguma bedrīšu remonta darbi. Grants ceļu līdzināšana tiks veikta tiklīdz ceļa virsma būs pilnībā atkususi un apžuvusi.

Plānots, ka šogad asfaltēto ceļu brauktuves bojājumi tiks salaboti vidēji par 2 nedēļām ātrāk nekā pērn, tostarp A uzturēšanas klases autoceļi tiks saremontēti līdz 18.maijam, B - līdz 1.jūnijam, C un D - līdz 17.jūnijam.

Tāpat atgādinām, ka pavasarī, grunts pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, ceļa segas nestspēja būtiski samazinās. Lai pasargātu ceļus no priekšlaicīgās sagraušanas šķīdoņa laikā, sākot no aprīļa vidus, uz daudziem valsts vietējās un dažiem reģionālās nozīmes autoceļiem tiks noteikti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv