Čempionu līgā hokejā kausu iegūst Cīrihes «Lions»

Čempionu līgas hokejā otrajā finālspēlē trešdien Šveices komanda Cīrihes «Lions» savā laukumā ar rezultātu 5:0 pārliecinoši uzvarēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Magņitogorskas «Metallurg» no Krievijas, kļūstot par pirmajiem čempioniem turnīra vēsturē.

Aizvadītajā mačā «Lions» labā vārtus guva Bleins Douns, Peters Seina, Matiass Zegers, Jans Alstons un Žans Gajs Trudels.

Pirmajā trešdaļā spēles gaitu pārliecinoši kontrolēja «ZSC Lions» spēlētāji, un mača 18. minūtē Douns pirmo reizi  pārspēja «Metallurg» vārtsargu Iļju Proskurjakovu. Otrajā trešdaļā viesi centās lauzt mača gaitu un izveidoja vairākus bīstamus momentus, tomēr skaitliskajā mazākumā zaudēja otros vārtus.

Trešajā trešdaļā sākumā «Metallurg» vēl centās atspēlēties, tomēr mājinieku vārtos lieliski darbojās 40 gadu vecais somu vārtsargs Āri Sulanders. Turpinājumā «Lions» droši kontrolēja mača gaitu, guva vēl trīs bezatbildes vārtus un izcīnīja pārliecinošu uzvaru, tiekot pie pirmā nozīmīgā panākuma kluba vēsturē.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts «Lions» kluba pieredzējušais somu vārtsargs Āri Sulanders.

Pirmā finālspēle, kas pirms nedēļas notika Magņitogorskā, noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 2:2, turklāt «Metallurg» izlīdzinājumu prata panākt tikai pašā mača beigās.

Par turnīra uzvarētāju kļuva komanda, kas divu spēļu summā ieguva vairāk punktu, bet, ja abas spēles būtu noslēgušās neizšķirti, uzvarētājs tiktu noskaidrots pēcspēles metienu sērijā.

Par uzvaru Čempionu līgā hokejā klubs «Lions» saņēma vienu miljonu eiro (702 800 latu), bet «Metallurg» kā turnīra finālists savu kontu papildināja ar 500 000 eiro (351 000 latu).