Centrālā banka: Grieķija pati spēs sev palīdzēt

Apollo
0 komentāru

Grieķijai nebūs nepieciešama ārēja palīdzība, lai izkļūtu no finanšu krīzes, pirmdien paziņoja valsts Centrālās bankas vadītājs Georgs Provopoluss, piebilstot, ka valdība īstenos drosmīgus pasākumus grūtību apkarošanai.

Centrālā banka: Grieķija pati spēs sev palīdzēt

Foto: Scanpix/AP

«Scenārijs, kurā būs nepieciešama palīdzība, nekļūs par realitāti,» laikrakstam «Financial Times Deutschland» uzsvēra Provopoluss.

Viņš pauda pārliecību, ka Atēnām izdosies iegūt aptuveni 20 miljardus eiro (14,05 miljardus latu), lai aprīlī un maijā spētu refinansēt valsts parādsaistības.

«Es nešaubos, ka valdība spēs iegūt nepieciešamo naudu,» sacīja Provopoluss.

Grieķijas budžeta deficīts četras reizes pārsniedz Eiropas Savienības (ES) noteikto deficīta limitu, un valdība jau izstrādājusi ārkārtas pasākumus, lai atrisinātu šo problēmu.

Grieķijas parlaments pagājušo piektdien apstiprināja budžeta izmaksu samazināšanas pasākumus, kas valstī jau izraisījuši plašas iedzīvotāju protesta akcijas.

Ar šiem pasākumiem valdība jau ir parādījusi savu gatavību īstenot «drosmīgus soļus» un rīkosies arī turpmāk, ja būs nepieciešamība, norādīja Grieķijas Centrālās bankas vadītājs.

«Ja būs vajadzīgi papildu pasākumi, es esmu pilnībā pārliecināts, ka valdība darīs visu nepieciešamo,» sacīja Provopoluss.

Kā ziņots, Grieķijas valdība šogad cer samazināt budžetu vēl par 4,8 miljardiem eiro (3,3 miljardiem latu), tādējādi cenšoties pārliecināt ES un finanšu tirgus, ka valsts spēs izvairīties no bankrota.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv