Centrāltirgus renovācijai patlaban būtu vajadzīgs aptuveni 31 miljons latu

Apollo
0 komentāru

«Rīgas Centrāltirgus» ēku atjaunošanai un teritorijas labiekārtošanai patlaban būtu vajadzīgs aptuveni 31 miljons latu, biznesa portālam «Nozare.lv» pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

Centrāltirgus renovācijai patlaban būtu vajadzīgs aptuveni 31 miljons latu

Foto: Edijs Pālens/LETA

Taču viņš piebilst, ka norādītā summa varētu vēl mainīties, jo šīs ir tikai pirmās prognozes. Kopējo investīciju apjomu varētu ietekmēt nākamajās sabiedriskajās diskusijās izrunātās Centrāltirgus attīstības vadlīnijas.

Lielu daļu nepieciešamo līdzekļu plānots piesaistīt no Eiropas Savienības fondiem, bet tas notiks tikai nākamajā plānošanas periodā no 2014.gadam līdz 2018.gadam. Līdz tam tirgus vadība paredzējusi turpināt sabiedriskās apspriedes, tikšanās ar valdības un pašvaldību vadītājiem, kā arī dažādu nozaru ekspertiem, lai rastu labāko variantu līdzekļu izlietojumam un objekta atjaunošanai.

Abramovs šodien sabiedriskās diskusijas laikā prezentēja iespējamo Centrāltirgus teritorijas skici. Jaunajā attīstības plānā paredzēts atjaunot paviljonu ēkas, daļēji likvidēt starppaviljonu apbūvi, veidojot tajos kafejnīcas un atpūtas vietas, izveidot jaunus vārtus Prāgas ielas un Centrāltirgus krustojumā, kas iezīmētu tirgus robežas.

Tāpat plānots atjaunot āra tirdzniecības vietas, tās pārsedzot ar nelielām nojumēm un sadalot pa preču zonām, kā arī paviljonos uzlabot ventilācijas sistēmas, kas ļautu tos apsildīt ar tirgus pagrabstāvā esošo saldētavu uzturēšanai pārpalikušo silto gaisu.

Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs uzsvēra, ka īpaša uzmanība tiks veltīta arī jau savu laiku nokalpojušajai pazemes loģistikas sistēmai, padarot to ekonomiskāku un ergonomiskāku.

Sabiedriskās apspriedes laikā viens no Rīgas Centrāltirgus nomniekiem SIA «Viaro» valdes priekšsēdētājs Aivars Varkals atzina, ka uzņēmums būtu gatavs iesaistīties kā privātais partneris tirgus attīstībā. «Rekonstrukcija nepieciešama viennozīmīgi. Ja tirgotājam būs laba vide tirgošanai, tad viņā varēs arī piedāvāt kvalitatīvāku pakalpojumu,» skaidroja Varkals. Uz to Abramovs piebilda, ka arī šādu iespēju vajadzētu izskatīt.

Rīgas Centrāltirgus atjaunošanas nepieciešamību uzvēra arī Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS). Viņš aicināja tirgus vadību apdomāt iespēju vienu no paviljoniem atvēlēt tikai Latvijas zemniekiem, ražotājiem, tirgotājiem, kā arī pievērst pastiprinātu uzmanību tirgotāju precei, lai kā Latvijas prece netiktu tirgota citu valstu produkts.

Rīgas pašvaldības AS «Rīgas Centrāltirgus» apgrozījums pagājušajā gadā bija 4,42 miljoni latu. Pērn Centrāltirgus strādājis ar 115 923 latu peļņu, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA «Lursoft» informācija.

Rīgas Centrāltirgus dibināts 1930.gada 2.novembrī, bet kā Rīgas pašvaldības akciju sabiedrība darbojas kopš 1995.gada.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. oktobris

Vārda dienas

Renāte, Mudrīte, ModrīteRenija, Renijs, Renita, Renta, Rēna, Rineta, Rinete, Reneta, Renāta, Mudris, Rana, Ranāte, Raneta, Ranita, Ranta, Rena, Renata, Renate, Mudra

Valūtu kursi

24.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv