«Cēsis» basketbolistes izbraukumā uzvar Igaunijas čempiones

1 komentārs

Latvijas čempionvienība «Cēsis» svētdien «Nordea» Basketbola līgas (NBL) sievietēm čempionāta spēlē ar 83:66 (16:21, 25:16, 24:10, 18:19) izbraukumā pārspēja Igaunijas čempiones Tallinas «Eclex».

Latvijas spēcīgākais klubs «Eclex» vienībai sagādāja pirmo zaudējumu šosezon.

Zane Jākobsone uzvarētāju labā guva 25 punktus, par trim mazāk iespēja Aija Brumermane, bet 14 punkti Kristīnes Silarājas kontā.

Līdz ar to pašlaik bez zaudējumiem turnīrā cīnās tikai Latvijas klubs «TTT Rīga», kas uzvarējis visās piecās līdz šim aizvadītajās spēlēs un kopvērtējumā ieņem pirmo vietu. «Eclex» ar deviņām uzvarām desmit spēlēs ieņem otro vietu, bet «Cēsis» ar pieciem panākumiem sešos mačos noslēdz labāko trijnieku.

Šosezon Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta pamatturnīrā piedalās astoņas komandas no Latvijas un piecas no Igaunijas. Vienības līdz Jaungadam izspēlēs vienu apli, bet pēc tā komandas sadalīsies divās grupās (1.-6. un 7.-13.).

Otrajā posmā katrā grupā tiks izspēlēti divi apļi (punkti tiek skaitīti no jauna). Trešajā posmā notiks divas izslēgšanas spēļu sērijas starp 5.-8. un 6.-7.vietas ieguvējiem, savukārt «Nordea» Basketbola līgas čempionātu noslēgs sešu labāko komandu finālturnīrs. Pēc tam Latvijas četras labākās komandas izslēgšanas turnīrā sadalīs valsts čempionāta medaļas.

Pērnajā sezonā «Cēsis» uzvarēja pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā, kā arī izcīnīja trešo Latvijas čempionu titulu un otro pēc kārtas.