Cietumnieki arvien biežāk sevi sakropļo un izdara pašnāvības

Apollo
0 komentāru

Latvijas cietumos pēdējā laikā strauji pieaudzis pašnāvību mēģinājumu skaits, vēsta LNT raidījums «Degpunktā». Viens šāds gadījums nesen beidzies ar ieslodzītā nāvi. 

Cietumnieki arvien biežāk sevi sakropļo un izdara pašnāvības

Foto: Evija Trifanova/LETA

Aizvien biežāk cietumnieki sākuši sevi sakropļot — griezt vēnas, vēderu.

Raidījums ziņo, ka 19. septembra vakarā pie kāda ieslodzītā ātrā medicīniskā palīdzība izsaukta jau pēc tam, kad viņš bija miris. Arī mediķi šo faktu apstiprinājuši un piebilduši, ka ieslodzītā nāves apstākļi ir mīklaini, jo grieztā brūce rokā neesot varējusi būt nāvējoša.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Visvaldis Puķīte raidījumam atbildējis, ka ieslodzītā rokas sagriešana konstatēta jau stundu pirms ātro izsaukšanas, taču cietuma iemītnieks esot trakojis un atteicies no medicīniskās palīdzības. Parasti gadījumos, kad kāds cietumnieks sevi savaino un atsakās no palīdzības, tā tiek sniegta ar varu, taču šoreiz tas neesot darīts.

Savukārt 20. septembrī ātrie saņēmuši izsaukumu uz Brasas cietumu, kur dažas dienas iepriekš divi ieslodzītie kā protestu pret skarbo izturēšanos no specvienības «Vairogs» puses uzšķērduši sev vēnas un vēderu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv