Cietumnieki Satversmes tiesai sūdzas par ziepju trūkumu

Apollo
0 komentāru

Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par iespējamu diskrimināciju cietumos — vīriešu cietumos ieslodzītajiem tiek piešķirtas tikai saimniecības ziepes, savukārt ar tualetes ziepēm viņi netiek nodrošināti, portālu «Apollo» informēja Satversmes tiesā.

ziepes

Foto: AFI

Ieslodzītais Roberts Mutulis apstrīd Ministru kabineta noteikumu par ieslodzīto personu uztura un sadzīves vajadzību materiālā nodrošinājuma normām 3. pielikumā noteikto tualetes ziepju mēneša normu atbilstību Satversmes 91. un 111. pantam.

Satversmes 91. pants noteic, ka cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas, bet 111. pants noteic, ka valsts aizsargā cilvēku veselību un garantē ikvienam medicīniskās palīdzības minimumu.

Apstrīdētā norma paredz ieslodzīto personu nodrošinājumu ar higiēnas piederumiem, arī ar saimniecības ziepēm. Savukārt ar tualetes ziepēm tiek nodrošinātas tikai sievietes.

Ieslodzītais pieteikumā norādījis, ka saimniecības ziepes nevarētu uzskatīt par ziepēm, kuras var izmantot ķermeņa mazgāšanas nolūkā. Viņš arī norāda, ka apstrīdētā norma paredzot diskrimināciju pēc dzimuma pazīmes.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv