Cik daudz baktēriju nonāk uz tortes, nopūšot svecītes?

Apollo
16 komentāri

Pētnieki noskaidrojuši, cik daudz baktēriju ar siekalu starpniecību nokļūst uz dzimšanas dienas tortes, kad jubilārs tai nopūš svecītes.

Cik daudz baktēriju nonāk uz tortes, nopūšot svecītes?

Foto: PantherMedia / Scanpix

Kā liecina jauns pētījums, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Journal of Food Research», uz tortes, kurai kāds ir nopūtis svecītes, ir par 1400 procentiem vairāk baktēriju, nekā uz tortes, kurai svecītes nav pūstas.

Lai noskaidrotu baktēriju daudzumu, kāds pūšot ar siekalām izdalās no cilvēka mutes, zinātnieki lika pētījuma dalībniekiem pūst uz īpaši eksperimenta vajadzībām izgatavotas tortes un svecītēm.

Pirms eksperimenta tā dalībnieki mielojās ar picu, lai simulētu dzimšanas dienas pasākuma norisi un sasniegtu realitātei atbilstošus rezultātus.

Pēc eksperimenta veikšanas tortes virsma tika noņemta un ievietota sterilā vidē, lai varētu veiksmīgi izpētīt baktēriju daudzumu, kas nāk no cilvēka mutes.

Rezultātā atklājās, ka uz tortes pēc svecīšu nopūšanas ir par 1400 procentiem vairāk baktēriju nekā pirms tās.

Tomēr, eksperimentu atkārtojot vairākas reizes, atklājās, ka baktēriju daudzums, kas nokļūst uz tortes pēc svecīšu nopūšanas, ir atkarīgs no attiecīgā cilvēka veselības stāvokļa.

Lai arī baktēriju daudzums, kas nokļūst uz tortes, ir ārkārtīgi liels, tomēr pētnieki atgādina, ka, ja cilvēks nav nopietni slims, tad lielākā daļa baktēriju cilvēka mutē ir nekaitīgas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv