Cik ūdens dižvietas Latvijā tu zini?

Apollo

 Projekta «Mangaļi ūdens dižvietas» ietvaros 20.maijā notiks projekta atklāšanas ekspedīcijas «DIENA AR ŪDENS DIŽVIETĀM», kurās ikviens ir aicināts apmeklēt dižvietas Latvijā, kas izvēlētas par Latvijas ūdens vēstnesēm. Šajā dienā būs iespēja gidu pavadībā doties uz Vējiņu pazemes ezeriem Straupē, ar laivu nokļūt Sv. Meinarda salā Daugavas vidū Ikšķilē, apceļot Lubānu un uz dienu iejusties dabas pētnieka lomā, kā arī labāk iepazīt Ventas rumbu un Alekšupītes ūdenskritumu vai Gauju pie Ērgļu klintīm. Visi pasākumi šajā dienā ir bezmaksas.

Cik ūdens dižvietas Latvijā tu zini?

Foto: Publicitātes foto

Šīs un vēl daudzas citas ūdens dižvietas ir atrodamas unikālā kartē www.mangalidizvietas.lv, ko kopā ar iedzīvotājiem ir izveidojis dabīgais minerālūdens «Mangaļi». Šīs ir vietas ar stāstiem par labākajām Latvijas ūdens dižvietām, kas saistītas ar Latvijas upēm, ezeriem, strautiem un avotiem. Tās ir vietas, kas vislabāk raksturos Latviju, apvītas ar leģendām un stāstiem un iedvesmos iedzīvotājus vairāk novērtēt mūsu ūdeni. Karte vienlaikus būs labs palīgs Latvijas apceļošanai un iepazīšanai.

Foto: Publicitātes foto

Ekspedīcija uz svētāko salu Latvijā - Sv. Meinarda salu

Sv. Meinarda sala ir unikāla, jo šī ir vieta, kur vēsturiski Latvijā sākusies kristietība. No kristietības pirmsākumiem un pirmās baznīcas ir saglabājušās drupas Daugavas vidū. Brauciens uz Sv. Meinarda salu ar 50 vietīgu kuģīti un ar izzinošu stāstījumu par šo vietu. Plkst. 11.00/ 13.00/ 15.00 došanās ar kuģīti uz salu, kuru ar kājām šajā laikā nav iespējams sasniegt. Tikšanas vieta ir laivu piestātnē uz Rīgas HES aizsargdambja, Ikšķiles laivu nomā «Ūdensprieks», kur sastapsi arī mūsu «Mangaļi Dižvietas» īpašos vēstnešus. Piebraukt ar mašīnu var stāvlaukumā Peldu ielā 2, pie Ikšķiles novada pašvaldības ēkas.

Foto: Publicitātes foto

Ekspedīcija uz Vējiņu pazemes ezeriem

Vējiņu pazemes ezeri ir unikāls un vienīgais šāds veida pazemes veidojums Baltijā. Šī ir lieliska iespēja gida pavadībā bezmaksas apmeklēt šos pazemes ezerus. Tikšanas vieta ir stāvlaukumā pie Vējiņu alas informācijas stenda. Plkst. 11:00/ 13:00/ 15:00 pavadoņa vadībā došanās uz alām, stāstījums par alu izcelsmi un unikalitāti, pazemes alu apmeklējums. Ekskursijas ilgums ir ap 1-1,5h atkarībā no grupas lieluma, kas ir attiecīgajā laikā. Uz vietas pie info centra viesi tiks sagaidīti ar uz ugunskura vārītu zupu.

Foto: Publicitātes foto

Ekspedīcija uz Lubānu

Lubāna mitrāja apskate ar putnu vērošanu lieliem un maziem. 11:00/ 13:00/ 15:00 došanās gida pavadībā mitrāja apkārtnē ar putnu vērošanu. Tikšanās vieta ir Lubāna mitrāja informācijas centrs. Vienas ekskursijas laiks ap 1-1,5 h. Pēc pastaigas apmeklētājus gaidīs silta zupa. Papildus tam uz vietas varēs bezmaksas doties arī nelielā izbraucienā ar laivu pa Lubāna ezera neitrālo zonu.

Foto: Publicitātes foto

Ekspedīcija par Ventas rumbu un Alekšupītes ūdenskritumu

Ventas rumbas un Alekšupītes ūdenskrituma apskate ar teikām, to rašanos un stāstījumu par šo apkārti un šīm divām nozīmīgajām vietām. Tikšanās punkts Baznīcas iela 34, Kuldīga, netālu no Alekšupītes ūdenskrituma. Plkst. 11:00/ 13:00/ 15:00 došanās gida pavadībā uz Alekšupītes ūdenskritumu, kurš ir augstākais ūdenskritums Latvijā. Stāstījums par šīs apkārtnes ūdenskritumu daudzveidību un bagātību. Pēc tam došanās uz Ventas rumbu. Ekskursijas ilgums ap 1-1,5 h.

Foto: Publicitātes foto

Ekspedīcija uz Ērgļu klintīm pie Gaujas

Ērgļu sarkanīgās klintis un dabas taka ir skaista pastaigu vieta, kur izbaudīt Latvijas dabas skaistumu un daudzveidību. Tikšanas vieta ir mašīnu stāvlaukumā pie taku sākumpunkta. Plkst. 11:00/ 13:15/ 15:30 Gida pavadībā došanās uz klinšu skatu platformu, no kuras paveras plašs skaistu ainavu horizonts ar īpaši gleznainu upes Gaujas līkumu, stāstījums par šo vietu. Pēc tam došanās gida pavadībā pa Ērgļu klinšu pastaigu takām, par kurām iespējams uzzināt vairāk par skaisto un seniem stāstiem apvīto Gaujas upi, interesantajiem augiem un šeit mītošajiem putniem. Ekskursijas ilgums ~2h.

Foto: Publicitātes foto

Vairāk informācijas par katru ekspedīciju lasiet šeit.

Aicinām rūpīgi sekot līdzi izmaiņām un aktuālajai informācijai par katru no ekspedīcijām «Mangaļi» Facebook lapā pasākumu sadaļā un www.mangalidizvietas.lv.

Ekspedīcijas notiek projekta «Mangaļi dižvietas» ietvaros. Godinot mūsu ūdens resursus, dabīgais minerālūdens «Mangaļi» uzsācis jaunu projektu «Mangaļi dižvietas» (www.mangalidizvietas.lv) un aicina iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus par labākajām ūdens vietām, lai līdz Latvijas simtgadei kopīgi izveidotu tai dāvanu – unikālu karti jeb dižceļvedi ar vismaz 100 dižvietām. Tās ir vietas, ar kurām lepojamies un kas saistītas ar Latvijas upēm, ezeriem, strautiem un avotiem. Iedzīvotāji var līdzdarboties projekta veidošanā un pievienot savas unikālās vietas www.mangalidizvietas.lv. Kartē šobrīd ir pievienotas 62 ūdens dižvietas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv