Cik varētu maksāt kontrabandistu idejas? Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Šķiet, ka kontrabandisti Latvijā varētu konkurēt ar labi atalgotajiem ideju radītājiem. Jo, lai ievestu valstī, vai izvestu no tās, piemēram, kontrabandas cigaretes, nepieciešams ieviest arvien jaunas metodes, lai muitnieki neatklātu patieso kravas saturu.

Galerija.

Idejas un to realizācija dažkārt ir lielas, kā māja. Turklāt dažos gadījumos viss izdotos, ja vien, par laimi muitniekiem un par nelaimi kontrabandistam, krava, piemēram, neapgāztos un nejauši neatklātos arī tās patiesais saturs – kontrabandas cigaretes, portālam «Apollo» stāsta Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu pārņemšanas nodaļas vadītājs Gvido Lapiņš.

Kādi citi kontrabandisti iekrituši sava slinkuma dēļ – kravu nolēmuši vest pāri nevis iepriekš noteiktajā dienā, bet dienu vēlāk. Ja būtu veduši noteiktajā dienā, krava tiktu pāri robežai bez aizķeršanās, bet nākamajā dienā notika pārbaudes un atklāta arī nelegālā krava.

Pārsvarā Latvijā ieved un no izved cigaretes ar citu valstu akcīzes markām – tās slēpj gan koka dēļos, gan aiz saldējuma kastēm, gan arī mucās, uzberot pa virsu špakteļmasu. Savukārt alkoholu ar citas valsts akcīzes markām ieved retāk, jo Latvijā iedzīvotāji paši ir itin labi iemācījušies darināt grādīgo dziru.

Tomēr Nodrošinājuma valsts pārvaldē nonāk ne tikai tās preces, kas konfiscētas kontrabandistiem. Noliktavā glabājas un lēmumu par tālāko nākotni gaida tirgū un veikalos konfiscētās mantas. Piemēram, veca pārtika, nelegālie kompaktdiski, apģērbs ar viltotām preču zīmēm, datori ar nelegālām datorprogrammām, sastopami pat daži kandžas dzenamie aparāti.
Tāpat noliktavā var glabāties kaut vai divas alus pudeles, kas konfiscētas veikalā, jo pārdevējs tās tirgojis pēc pulksten 22.

Katra konfiscētā lieta noliktavā glabājas līdz brīdim, kamēr tiek pieņemts lēmums, ko  ar to darīt tālāk. Pārsvarā manta tiek iznīcināta. Piemēram, cigaretes tiek pārstrādātas līdz putekļu konsistencei un tad iestrādātas augsnē.

Konfiscētās mantas noliktavā var glabāties sākot no pāris nedēļām līdz pat vairākiem gadiem. Tas tāpēc, ka manta aģentūrā tiek glabāta līdz pat brīdim, kad tiek pieņemts lēmums (no procesa virzītāja) par rīcību ar šo mantu – vai tā ir iznīcināšana, atgriešana, konfiskācija vai realizācija. Uzglabāšanas ilgums ir atkarīgs no lietas sarežģītības pakāpes.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv