Čīlē dzīvus atrod pirms 17 dienām pazemē iesprostotus 33 kalnračus

Apollo
0 komentāru

Čīlē glābēji dzīvus atraduši 33 kalnračus, kurus pirms 17 dienām dziļi pazeme iesprostoja nogruvums šahtā, taču inženieri brīdina, ka viņu glābšanas var prasīt mēnešus.

Čīlē dzīvus atrod pirms 17 dienām pazemē iesprostotus 33 kalnračus

Foto: Scanpix/Reuters

Kalnrači glābēju nolaistai auklai 700 metru dziļumā piestiprinājuši zīmīti, ka viņi ir dzīvi un kopā atrodas ārkārtas patvēruma vietā.

«Mēs visi 33 atrodamies patvēruma vietā,» teikts ar sarkanu rakstītajā zīmītē.

Prezidents Sebastjans Pinjera zīmīti nolasīja skaļi un pavicināja gaisā, pūlim pie Sanhosē zelta un vara raktuvēm to uztverot ar sajūsmas vētru.

Vēlāk izurbtajā caurumā nolaistā kamera parādīja nosvīdušos kalnračus karstajā patvēruma vietā, taču viņu veselības stāvoklis acīmredzot bija labs.

Nacionālā ārkārtas situāciju biroja reģionālais direktors Karloss Garsija sacīja, ka iesprostotajiem kalnračiem bija nedaudz ūdens un gaismas un ka tuvākajās stundās viņiem tiks piegādāts svaigs ūdens un pārtika.

Izplatoties ziņām, ka 5.augustā pazemē iesprostotie kalnrači ir dzīvi, autovadītāji galvaspilsētā Santajgo sāka pūst signāltaures un tūkstošiem cilvēku citās pilsētās devās ielās svinēt.

Līdz svētdienai nebija nekādu pazīmju, ka kalnrači izdzīvojuši nogruvumā. Taču svētdien glābēji izurbtā caurumā ārkārtas patvēruma vietā ielaida auklu, kuru izvelkot ārpusē, tika atrastas piestiprinātas divas zīmītes. Pirmā bija viena kalnrača zīmīte savai sievai, taču tad tika izvilkta zīmīte, ka visi 33 ir dzīvi.

Taču glābšanas operācijas galvenais inženieris sacīja, ka paies vismaz četri mēneši, pirms izdosies izurbt pietiekami platu eju. «66 centimetrus platas ejas izurbšana prasīs 120 dienas,» sacīja inženieris.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv