Čīle uzvar Šveici un kļūst par apakšgrupas līderi

Pasaules kausa finālturnīrā uzvaru šodien izcīnīja Čīles futbolisti, kas pārspēja Šveices valstsvienību.

H apakšgrupas spēlē Čīle bija pārāka ar rezultātu 1:0.

Pēdējo reizi Čīles izlase Pasaules kausa finālturnīrā spēlēja 1998. gadā Francijā, kad komandai izdevās izkļūt no apakšgrupas, taču astotdaļfinālā ar 1:4 pārliecinoši tika zaudēts Brazīlijai.

Aizvadītajā mačā Šveices valstsvienība, kura spēlēja arī 2006. gada finālturnīrā, 31. minūtē palika mazākumā. Sarkano kartīti nopelnīja Valons Behrami.

Vienīgie vārti tika gūti spēles 75. minūtē, kad precīzs bija Čīles futbolists Marks Gonsaless. Spēles izskaņā neizšķirtu varēja panakt Leverkūzenes «Bayer 04» spēlētājs Erēns Derdijoks, taču uzbrucējs no soda laukuma vidus bumbu raidīja gar pašu vārtu stabu.

Mača statistika arī skaidri norāda, kāpēc šveiciešiem neizdevās uzvarēt. Čīle vārtu rāmī raidīja septiņus sitienus, kamēr Otmāra Hicfelda vadītā komanda pretinieku vārtus apdraudēja tikai vienu reizi.

«Apollo» jau ziņoja, ka G apakšgrupā pirmdien graujošu uzvaru izcīnīja Portugāles izlase, kas ar 7:0 sagrāva Ziemeļkoreju.