Cilvēki jūt lielāku empātiju pret piekautiem suņiem nekā cilvēkiem

Apollo
51 komentārs

Pētnieki veikuši eksperimentu, kas pierāda - cilvēkos lielāku līdzjūtību izraisa ievainoti vai slimi suņi nevis cilvēku ciešanas.

Cilvēki jūt lielāku empātiju pret piekautiem suņiem nekā cilvēkiem

PantherMedia/ScanPix

Kā vēsta izdevums «Times», zinātnieki izveidoja mākslīgus policijas ziņojumus par to, ka kāds svešinieks ar beisbola nūju veicis uzbrukumu atšķirīgiem upuriem. Katram no 240 pētījuma dalībniekiem tika piedāvāts viens no četriem ziņojumiem, kas tiem bija jāizlasa un jākomentē.

Ziņojums bija šāds: «Policijai ierodoties notikuma vietā, tika atrasts bezsamaņā esošs upuris ar lauztu kāju un plēstām brūcēm uz ķermeņa. Uzbrucējs vēl nav notverts.»

Katrā no četriem ziņojuma variantiem upuris bija citādāks – gadu vecs bērns, 30 gadus veca persona, kucēns un sešus gadus vecs suns.

Rezultātā atklājās, ka līdzjūtība pret kucēnu un bērnu bija līdzīga, bet līdzjūtība pret pieaugušu suni bija ievērojami lielāka nekā pret pieaugušu cilvēku.

«Pētījuma dalībnieki bija daudz mazāk satraukti, kad cietušais bija pieaudzis cilvēks,» rakstīts pētījumā.

Zinātnieki uzskata, ka tas ir tāpēc, ka suņi un bērni ir daudz bezpalīdzīgāki par pieaugušu cilvēku, kā arī cilvēks bieži vien nelaimē tiecas vainot pašu upuri.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv