Cilvēki pārspīlē vajadzību pēc svešvalodām

Apollo
0 komentāru

Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš noraida bažas par latviešu valodas kvalitātes krišanos – viņaprāt, ar šīm runām nevajagot pārspīlēt.

Cilvēki pārspīlē vajadzību pēc svešvalodām

Foto: Lita Krone/LETA

Taču otrs aspekts ir valodas lietojums un valodas prestižs – cilvēki bieži vien pārspīlē ar vajadzību pēc svešvalodām, viņš atzina intervijā Latvijas Radio.

«Daudzi radošie cilvēki intervijās uzskata, ka nevar iztikt bez tā, ka iemet kādas frāzes vai izteicienus krievu valodā – tas liecina par zemu pašvērtējumu, ja nespēj pietiekami izteikties latviešu valodā,» teica Baltiņš.

Viņaprāt, bīstama tendence ir, ka tiek definēts, ka jebkuram cilvēkam ir jābūt izcilām krievu valodas prasmēm neskatoties uz to, kāds ir amats. Protams, loģiski, ja izcilas krievu valodas prasmes ir, ja jātirgojas ar austrumu kaimiņu, piebilda Valsts valodas centra vadītājs.

Runājot par valodas prestižu, viņš uzsvēra, ka tas ir jāveicina visai sabiedrībai kopumā un ir stingri jāpieturas pie valsts valodas lietošanas.

«Mēs nevaram pārmest cilvēkam, ja viņš lieto tādu valodu, kura viņam ir labāk saprotama, ja mēs viņu tādā uzrunājam,» viņš noteica.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv