Cilvēki saindējušies nelegāli strādājošā viesu namā

Apollo
0 komentāru

Viesu nams «Kāli», kurā brīvdienās atpūtās SIA «Baltijas ceļojumu grupa» darbinieki, strādājis nelegāli, portālam «Apollo» pavēstīja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD). Viesu nams nav reģistrēts PVD un tam nav tiesību iesaistīties pārtikas apritē.

Cilvēki saindējušies nelegāli strādājošā viesu namā

Foto: Scanpix/Reuters

Otrdien PVD saņēma informāciju no Sabiedrības veselības aģentūras par vairāk nekā 15 cilvēkiem, kuri pēc pasākuma viesu namā «Kāli», ar akūtas zarnu infekcijas pazīmēm, vērsušies pēc palīdzības Latvijas Infektoloģijas centrā.

PVD inspektori, veicot pārbaudi viesu namā «Kāli», konstatējuši, ka maltīti SIA «Baltijas ceļojumu grupa» darbiniekiem gatavojusi viesu nama saimniece un pieaicinātais palīgs, izmantojot dažādās tirdzniecības vietās iegādātus pārtikas produktus.

Ēdieni ir gatavoti 19. jūlijā, bet pasniegti 20. jūlijā. Tā kā pārbaudes brīdī uz vietas nebija viesu nama saimnieces, PVD nav informācijas, kādos apstākļos ir gatavoti un uzglabāti ēdieni – vai gatavojot ēdienu ir ievērotas visas higiēnas prasības, tostarp, kādos apstākļos ēdieni atdzesēti un kādā temperatūrā tie uzglabāti.

Viesu nama īpašnieks nevarēja uzrādīt ne pārtikas iegādes pavaddokumentus, kas ļautu pārliecināties par pārtikas produktu izsekojamību, ne ēdienu gatavotāju medicīnas grāmatiņas, ne dokumentus, kam jāapliecina, ka šie cilvēki ir apguvuši higiēnas pamatprasības un var darboties pārtikas apritē.

Lai gan viesu nama virtuve atbilst higiēnas prasībām, PVD nevar būt pārliecināts, ka virtuves darbinieki ir pietiekami informēti par to, kādos apstākļos gatavojami, atdzesējami, uzglabājami un pasniedzami ēdieni.

Par nereģistrētu uzņēmuma darbību viesu namam var tikt piemērots sods no 500 līdz 3 000 latu. Lēmumu, kādu sodu par konstatētajiem pārkāpumiem piemērot uzņēmumam, PVD pieņems ceturtdien, 23. jūlijā.

Lai pasūtot mielastu pārliecinātos, vai sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs ir reģistrēts PVD, informāciju iespējams iegūt PVD mājas lapā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv