Cilvēkiem slimnīcās uz valsts apmaksātām procedūrām rindā jāstāv 18 mēneši

Apollo
31 komentārs

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca gada laikā apkalpo aptuveni 350 000 cilvēku, taču tagad ir izveidojusies situācija, ka uz atsevišķām valsts dotētām procedūrām cilvēkam rindā ir jāgaida 18 mēneši, šorīt intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Rūta Valtere.

Cilvēkiem slimnīcās uz valsts apmaksātām procedūrām rindā jāstāv 18 mēneši

Foto: AFP/Scanpix

Valtere nezinot, kāda ir situācija visās Latvijas slimnīcās, taču Stradiņa slimnīcā pēc būtiskā finansējuma samazinājuma veselības nozarē uz atsevišķām valsts dotētām procedūrām rindā ir jāgaida 18 mēneši.

«Konkrētu cilvēku skaitu nevarēšu pateikt, bet ir zināms, ka rinda palielinās. Protams, nesen piešķirtais papildu finansējums slimnīcām sniedza būtisku atbalstu un mediķi spēja panākt, ka rindas mazinās,» stāstīja Valtere.

Iespējamais risinājums, pēc Valteres domām, paredzēts šonedēļ valdībā apstiprinātajā Veselības ministrijas koncepcijā, kas nosaka ieceri ieviest veselības nodokli, to nodalot no spēkā esošās iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes.

«Vēl tiks diskutēts par minētā nodokļa apmēru, bet tas noteikti sniegs atbalstu veselības nozarei, tādējādi iedzīvotājiem neuzliekot papildu nastu,» sacīja Valtere.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv