Daideri izcīna uzvaru otrajā PČ blakusvāģiem posmā pēc kārtas

Pasaules motokrosa čempionāta blakusvāģu klasē 12.posmā - Francijas «Grand Prix» izcīņā - svētdien triumfēja Latvijas ekipāža Jānis un Lauris Daideri, kuriem tā bija otrā viņu karjerā, turklāt arī pēc kārtas.

Latvieši pirmajā braucienā finišēja trešajā vietā, bet otrajā braucienā ieņēma otro pozīciju, taču ar to bija pietiekoši, lai svinētu panākumu divu braucienu summā. Jau ziņots, ka latvieši labākie bija arī iepriekšējā posmā Igaunijā. Tāpat Daideri savā karjerā un šosezon izcīnījuši trīs uzvaras pasaules čempionāta posmu braucienos.

Divu braucienu summā Daideri izcīnīja 42 punktus. Otro vietu ar tikpat punktiem ieņēma Beļģijas pilots Joriss Hendrikss, kura kantētājs ir latvietis Kaspars Liepiņš, kas pirmajā braucienā finišēja otrajā vietā, bet otrajā palika trešie. Savukārt trešo vietu posmā ar 41 punktu izcīnīja pēdējo sešu gadu pasaules čempions holandietis Daniels Vilemsens ar stūmēju Svenu Verbrugi, kas braucienos ieņēma attiecīgi piekto un pirmo vietu.

Kopvērtējuma līderi beļģi Jans Hendrikss un Tims Smoininkss pēc uzvaras pirmajā braucienā otrajā palika tikai piektie un arī posma kopvērtējumā tika pie 41 punkta.

Cits Latvijas pilots Māris Rupeiks, kura kantētājs šajā posmā ir šveicietis Bruno Kelins, braucienos ieņēma attiecīgi septīto un astoto vietu. Jau ziņots, ka Kelins arī šajā posmā aizstāj savainoto Haraldu Kurpnieku.

Savukārt cits beļģis Nikijs Pulinkss, kura kantētājs ir divkārtējais pasaules čempions Kaspars Stupelis no Latvijas ierindojās attiecīgi 14. un 11.vietā. Punktus abos braucienos izcīnīja arī igaunis Margo Sons ar latviešu kantētāju Elviju Mucenieku, kurš startē ar Igaunijas karogu, kas finišēja 18. un 20.pozīcijā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirms pēdējā posma līderpozīciju ar 449 punktiem saglabā Hendrikss/Smoininkss, bet viņiem ar 436 punktiem seko Hendrikss ar Liepiņu. Daideri ar 388 punktiem ieņem trešo vietu, bet zaudēja cerības uz pasaules čempiona titulu. Viņiem ar 366 punktiem seko Vilemsena ekipāža. Savukārt Rupeika ekipāža ar 299 punktiem saglabā septīto vietu.

Pulinkss/Stupelis ar 219 punktiem kopvērtējumā atkrita uz 12.pozīciju, Sons/Mucenieks ar 48 punktiem atrodas 22.pozīcijā, bet divos posmos startējušie Arnolds Sīlis un Gints Sīlis ar 18 punktiem ieņem 34.vietu.

Pasaules čempionāta sezona noslēgsies nākamajā nedēļas nogalē.