«Dakaras» rallijā diskvalificēts līderis automobiļu klasē Al Atija

Pēc «Dakaras» rallijreida sestā posma diskvalificēta līdzšinējā līdera automobiļu klasē katarieša Nasera Saleha Al Atijas pilotētai ekipāža.

Nasser Saleh Al Attiyah

Al Atija, kas uzvarēja arī sestajā posmā, diskvalificēts par vairāku slēpto kontroles punktu izlaišanu. Līdz ar to par posma uzvarētājiem kļuva Dienvidāfrikas Republikas autobraucēja Žinela de Viljēra ekipāža. Latvijas autosportisti Jānis Āzis un Ainārs Princis ieņēma 22. vietu, Māris Saukāns/Didzis Zariņš ierindojas 23. vietā, bet Andris un Krists Feldmaņi tika klasificēti 36. vietā.

De Viljērs kļuvis par līderi arī kopvērtējumā, par septiņām minūtēm un 39 sekundēm apsteidzot spāņa Karlosas Sainsa ekipāžu. Āzis/Princis kopvērtējumā ir 30. vietā, Feldmaņi - 77. vietā, bet Saukāns/Zariņš - 78. vietā 86 klasificēto ekipāžu vidū.

Šodien paredzēts sacensību septītais posms, kurā būs jāveic 80 kilometru pārbrauciens, tad - 419 kilometru speciālais posms un vēl 317 kilometru pārbrauciens.