«Dakaras» rallijreida pirmajā posmā uzvar Davids Kasto

Par «Dakaras» rallijreida pirmā posma uzvarētāju motociklu klasē šodien kļuva Francijas motosportists Davids Kasto.

David Casteu

Kasto ar «Sherco» motociklu 219 kilometrus garo distanci no Argentīnas galvaspilsētas Buenosairesas līdz Kordovai veica stundā, 50 minūtēs un 42 sekundēs, otrās vietas īpašnieku tautieti Sirilu Desprē, kurš brauc ar KTM motociklu, apsteidzot par trim sekundēm.

Trešajā vietā ierindojās pērnā «Dakaras» rallijreida uzvarētājs Marks Koma ar KTM motociklu, kurš no līdera atpalika 12 sekundes.

Vieglo automašīnu konkurencē nepārspēts palika spānis Nani Roma ar BMW, kurš finišu sasniedza divās stundās, 11 minūtēs un 15 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās viņa tautietis Karloss Sainss ar «Wolkswagen», kurš no Romas atpalika divas minūtes un septiņas sekundes, bet kā trešais finišēja francūzis Stefans Petransels ar BMW, kurš līderim zaudēja divas minūtes un 50 sekundes.

32. Dakaras rallijreids ilgs no 2. līdz 16. janvārim, un tāpat kā pērn tas sāksies un finišēs Buenosairesā. Paredzams, ka sacensībās sportisti speciālajos ātrumposmos veiks 5000 kilometru, kas ir par 1000 kilometriem mazāk nekā iepriekšējā gadā.

Kā ziņots, šogad sacensībās nav pārstāvēti Latvijas motosportisti - brāļi Einārs un Jānis Vinteri.

Jau ziņots, ka pēc 29 sacensību norises gadiem Āfrikā pērn pasākums drošības apsvērumu dēļ pirmo reizi veiksmīgi norisinājās Dienvidamerikā.