Daļa TP biedru varētu aiziet, ja Šķēle atgriezīsies aktīvajā politikā

Apollo
0 komentāru

Ja ekspremjers un Tautas partijas (TP) «tēvs» atgriezīsies aktīvajā politikā, daļa partijas biedru to varētu pamest, aģentūrai BNS atzina reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP).

Daļa TP biedru varētu aiziet, ja Šķēle atgriezīsies aktīvajā politikā

Foto: Ieva Čīka/LETA

Ministrs gan nezināja, vai pēdējā laikā publiski nu jau vairākkārt izskanējušās runas par Šķēles pārdomām liecinātu, ka viņš sliecas tiešām atgriezties.

«TP jau arī dalās — ir, kam tas nepatīk,» sacīja partijas valdes pārstāvis, pieļaujot, ka Šķēles atgriešanās varētu nozīmēt, ka «kādi pieci vai desmit procenti [TP biedru] aizietu».

Tomēr Zalāns, aicināts atklāt personīgo nostāju šajā jautājumā, norādīja, ka Šķēles pieredze un zināšanas, viņaprāt, patlaban valstij būtu noderīgas.

«Ir būtiski, ka ir cilvēki, kas ne tikai nāk klajā ar ideju vai aizsāk, bet arī atrisina, noved plānus līdz galam,» savu skatījumu skaidroja reģionālo lietu ministrs, atgādinot, ka Šķēle valdību vadījis tieši laikā, kad arī budžets prasījis smagus risinājumus, netieši apliecinot, ka ekspremjera palīdzīga roka arī patlaban nenāktu par ļaunu.

«Šķēle būtu jāvērtē ne tik daudz no partijas, bet no valsts viedokļa,» piebilda ministrs.

Lai arī Zalāns iespējamo Šķēles atgriešanos neskaidro ar partijas meklējumiem pēc risinājumiem tās prestiža un tēla atkopšanai, tomēr viņš pieļāva, ka tādējādi partija ilgtermiņā arī varētu ko iegūt.

Arī citi TP biedri par iespējamību, vai Šķēle tiešām varētu tuvākajā laikā no jauna ienākt politiskajā dzīvē, vēl komentāros bija atturīgi, atšķirīgi vērtējot arī līdz ar to prognozējamās izmaiņas partijas tēlā.

Skeptisks par iespējamo Šķēles ieguldījumu TP prestiža atdzimšanā ir pieredzējušais parlamentārietis Jānis Lagzdiņš.

«Esmu pārliecināts, ka Šķēles atgriešanās politikā nebūs brīnumlīdzeklis TP atdzimšanai. Saeimas deputātiem un TP ministriem aktīvi jāstrādā un jāveido valsts politika — tas arī palīdzēs tēla spodrināšanā,» teica deputāts, atzīstot, ka daļa TP biedru ar Šķēles atgriešanos cerētu uz iespējamu politiskā spēka popularitātes trešo vilni.

«Tas būtu iespējams, ja Šķēle nāktu ar pilnīgi jaunu komandu,» gan piebilda Lagzdiņš, skaidrojot, ka «sabiedrība pašreiz nevēlas veco seju kārtējo atgriešanos — ir vajadzīga jauna politika, jauna ētika un principi». Pārdomu noslēgumā parlamentārietis gan atzina, ka vecās sejas jau tāpat arī vēlas aiziet, piemēram, viņš pats atkārtoti apliecināja, ka Saeimas vēlēšanās vairs nekandidēšot.

Jaunievēlētā TP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece gan vairījās no spekulācijām, vai Andris Šķēle varētu vai nevarētu atgriezties aktīvajā politikā, tomēr apliecināja, ka pozitīva lēmuma gadījumā viņa pienesums partijai varētu būt nozīmīgs ilgtermiņā.

Savukārt uz jautājumu par iespējamām nesaskaņām partijas iekšienē, ņemot vērā atsevišķu tās biedru pretrunīgos viedokļus par Šķēli, Muižniece atbildēja, ka partijas «tēva» lēmums neietekmētu attiecības tajā.

«Pat grūti iedomāties, ka tas tā varētu būt,» apgalvojumus par iespējamu partijas biedru aiziešanu, ja Šķēle aktivizētos, noraidīja Muižniece.

Arī līdzšinējais TP frakcijas vadītājs Māris Kučinskis pauda izbrīnu par publiski izskanējušo informāciju, norādot, ka partijas iekšienē diskusijas par šādu iespējamību nav bijušas. Viņš gan pieļāva, ka šādi minējumi varētu būt radušies saistībā ar TP rīkoto konferenci augusta nogalē, kam Šķēle arī gatavojas. Tomēr deputāts atkārtoti uzsvēra, ka sarunas par viņa iesaisti aktīvajā politikā neesot bijušas.

Tomēr, aicināts dalīties pārdomās par Andra Šķēles iespējamo ieguldījumu TP tēlā, kas pēdējos gadus krietni cietis, Kučinskis pieļāva, ka šāds solis TP tuvinātu tās pirmajos gados īstenotajai politikai, ko vairākums partijas biedru arī, visticamāk, atbalstītu.

«Katrā ziņā vairākums [biedru] to atbalstītu,» noslēgumā piebilda parlamentārietis, atbildot uz jautājumu, vai Šķēles atgriešanās neradītu risku partijas sašķelšanai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv