Dālderis: ministrijā prioritātes ir izcilākais katrā jomā

Apollo
0 komentāru

«Kaut dzīve ienes korekcijas, pašlaik jāsaglabā tās kultūras institūcijas, nozares, jomas, izpausmes un idejas, kas atklāj latviešu identitāti un atšķir mūsu valsti no citām,» intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» atklāj kultūras ministrs Ints Dālderis (TP).

Ints Dālderis

Ints Dālderis.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Taču viņš uzsver, ka, runājot par profesionālo mākslu, nevar, piemēram, muzejus likt pirmajā vietā, bet teātrus kādā trešajā vai ceturtajā. Kultūras ministrijā prioritātes ir izcilākais katrā jomā.

Pēc Dāldera domām, izcilu kvalitāti Latvija sasniegusi mūzikā. «Tā ir virsotne, kuru apbrīno visā pasaulē. Mēs lepojamies ar mūsu izcilajiem operdziedātājiem. Rīgas operu pasaulē pazīst tik daudzi, kā mēs te Latvijā pat nevaram iedomāties. Mūsu profesionālie kori — «Latvija» un Radio koris — ir tik augstā līmenī, kādu valstī nevienā citā jomā neesam sasnieguši. Jaunais Rīgas teātris virza teātra procesus visā pasaulē. Tās ir mūsu nokias,» uzskata kultūras ministrs.

Viņš arī uzsver, ka nevar iztikt arī bez kino vai muzejiem. «Mākslas laukā mums nav lieku, atmetamu vai pabērna lomā atstājamu jomu. Varbūt, piemēram, var iztikt bez arhīviem. Taču arī tie ir kultūras mantojums,» norāda Dālderis.

Viņaprāt, lai gan Ekonomikas ministrija paziņojusi, ka kokrūpniecība varētu būt valsts perspektīvākā nozare, ir daudzas citas lietas, kas nākotnē varētu dot daudz lielāku pievienoto vērtību.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv