Dānijai vajag tūkstošiem strādnieku. Latvijā papildspēkus nemeklē

Apollo
0 komentāru

Lai gan iepriekš tika ziņots, ka Dānijai nepieciešams prāvs skaits ārvalstu strādnieku, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) noliedz, ka no šīs valsts būtu pastiprināta interese par darbaspēku no Latvijas.

Dānijai vajag tūkstošiem strādnieku. Latvijā papildspēkus nemeklē

Foto: Apollo

Vietējā prese nesen ziņoja, ka Dānijai līdz 2018.gadam būs nepieciešami 100 000 ārvalstu strādnieku. Tā secināts Kopenhāgenas Nākotnes pētījumu institūta ziņojumā.

Pētījumā norādīts, ka valstij nekavējoties vajadzētu piesaistīt ārvalstu darbaspēku. Šajā gadījumā runa varētu būt par Austrumeiropas valstīm, jo no Vācijas un Polijas cilvēki vairs nebraucot darba meklējumos uz Dāniju.

NVA noliedz, ka Dānija pastiprināti interesētos par darba spēku no Latvijas. Vienlaikus aģentūra atzīst, ka cilvēkiem Latvijā esot interese par darbu Skandināvijas valstīs.

Eiropas Savienības mājas lapā publicētā informācija liecina, ka Dānija ir viena no tām valstīm, kur ir visvairāk brīvo darbavietu. Oficiāli valsts piedāvā teju 30 000 darba vietas. Arī Zviedrijā ir aptuveni tikpat daudz brīvu darba vietu.

Vienlaikus NVA pieejamā informācija par licencētiem uzņēmumiem, kas piedāvā darbā iekārtošanas pakalpojumus, liecina, ka tikai daži uzņēmumi piedāvā darbu Dānijā.

Jāatzīst, ka Dānijā veiktais pētījums liecina, ka valstij visvairāk nepieciešami izglītoti un kvalificēti darbinieki, kā, piemēram, inženieri vai biotehnoloģiju speciālisti. Tas nozīmē, ka šādu profesiju cilvēkus Dānijas uzņēmumi varētu meklēt individuāli. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv