Darbiniekus pārsvarā atlaiž nepamatoti

Apollo
0 komentāru

Valsts darba inspekcijā (VDI) pēdējo mēnešu laikā ir strauji pieaudzis sūdzību skaits par it kā nepamatotu atlaišanu no darba, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja VDI pārstāve Mārīte Noriņa.

Bez darba pēdējā laikā paliek daudz būvstrādnieku.

Bez darba pēdējā laikā paliek daudz būvstrādnieku.

Foto: AFI

Viņa klāstīja, ka šāda tendence parādījusies jau kopš septembra un sūdzību skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaudzis par 25%, kas ir ārkārtīgi daudz. Turklāt 80% gadījumu atlaišana tiešām bijusi nepamatota.

Taču pārējos gadījumos atlaišana bijusi pamatota, vienkārši atlaistajam cilvēkam ir sajūta, ka viņš ir negodīgi atlaists.

Galvenie pārkāpumi, kāpēc atlaišanu no darba uzskata par nepamatotu, ir tāpēc, ka darba devējs neievēro vispārējo uzteikšanas kārtību. Viņš mēģina ātri atrisināt situāciju un ātri atbrīvoties no darbinieka, nedomājot par sekām. Otrs iemesls, kāpēc atlaišanu var uzskatīt par nepamatotu, ir, ja, pārtraucot darba attiecības, netiek izmaksāts galīgais aprēķins, netiek izmaksāts atlaišanas pabalsts, kas darbiniekam pienākas.

Tāpat Noriņa atzina, ka parādās gadījumi, kad darba ņēmējam tiek piedāvāts doties bezalgas atvaļinājumā. Taču viņa uzsvēra, ka bezalgas atvaļinājumu var pieprasīt tikai pats darba ņēmējs un darba devējam nav tiesību vienpersoniski nosūtīt darbinieku bezalgas atvaļinājumā.

Turklāt uz pavasara pusi varētu palielināties nelegālās nodarbinātības gadījumu skaits.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv